Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Jeżeli prowadzisz firmę, z pewnością każdego dnia mierzysz się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest ciągłe poszukiwanie nowych klientów. Kiedy już uda Ci się pozyskać dodatkowe zlecenie, pojawiają się kolejne problemy. Wystawiasz fakturę i… tygodniami czekasz na zapłatę. Nie wiem, czy wiesz, ale w Polsce średnio czeka się aż cztery miesiące! 


Gdzie firma może szukać pieniędzy na poprawę płynności?

Co może zrobić przedsiębiorca w sytuacji, kiedy brakuje mu środków finansowych na bieżącą działalność firmy, pomimo że biznes „się kręci”? Niestety wciąż najczęściej właściciele firm sięgają do własnej kieszeni i w razie potrzeby uruchamiają swoje oszczędności. Alternatywą jest dla nich kredyt obrotowy czy inwestycyjny. Jednak nie każda firma spełnia wymogi niezbędne do uzyskania finansowania w banku. Dla takich firm istnieje jeszcze inna możliwość uzyskania środków pieniężnych. Przedsiębiorcy, którzy w banku uzyskają decyzję odmowną, mogą skorzystać z finansowania faktur w ramach usługi faktoringowej. 

Faktoring jest o wiele łatwiej dostępną formą finansowania. Wnioskowanie jest prostsze, a pieniądze można otrzymać na konto o wiele szybciej. Przedstawiamy pięć przykładów firm, które nie mają szans na uzyskanie kredytu lub mogą mieć z tym duże problemy, za to jak najbardziej mogą skorzystać z faktoringu. 

  1. Branże wysokiego ryzyka 

Każdy bank ma swoją politykę kredytową. Eksperci bankowi ustalają ryzyko dla poszczególnych branż. W czasie pandemii koronawirusa instytucje bankowe zaostrzyły kryteria przyznawania finansowania i o kredyt było znacznie trudniej. Branże uznane za szczególnie ryzykowne to na przykład turystyka i rekreacja, gastronomia czy hotelarstwo. W SMEO oferujemy faktoring również dla firm z tych sektorów. Aby uzyskać finansowanie w SMEO, wystarczy wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności. 

  1. Startupy

Aby uzyskać kredyt w banku, należy udokumentować odpowiednio długi czas prowadzenia działalności. Zazwyczaj wymogiem jest 12-miesięczny staż, choć wiele banków wydłuża ten okres do nawet 24 miesięcy. Dla firmy, która dopiero zaczyna swoją działalność na rynku, nie posiada historii kredytowej, ani wielu partnerów biznesowych i klientów, faktoring to najłatwiejsza droga na zdobycie finansowania. W SMEO finansujemy firmy już od pierwszego dnia działalności, od pierwszej wystawionej faktury.

  1. Firmy posiadające niewielkie zadłużenia 

Z faktoringu mogą skorzystać również firmy, które mają niewielkie zadłużenia wynikające z opóźnień w spłacie swoich zobowiązań. Chodzi na przykład o nieterminowe spłacanie rat kredytu czy leasingu, a także zaległości w Urzędzie Skarbowym. Takie podmioty nie mogą liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Często mają problem nawet z uzyskaniem karty kredytowej. 

Jeśli wnioskują o faktoring, mają natomiast realną szansę na zdobycie finansowania. Dla faktora liczą się przede wszystkim relacje, jakie dana firma ma ze swoimi kontrahentami i wystawiane im faktury.

  1. Przedsiębiorstwa niegenerujące zysków 

Kredyt dla firm ze stratą czy takiej, która nie generuje zysków, jest zwykle o wiele trudniejszy do uzyskania, czasem wręcz niemożliwy. Jeśli brakuje Ci środków na opłacanie bieżących zobowiązań firmowych, bank spojrzy na Twój wniosek z dużym dystansem.

Z finansowania w firmie faktoringowej mogą skorzystać również podmioty, które nie generują zysków i mają nieregularne przychody. W faktoringu chodzi właśnie o poprawę płynności finansowej. 

  1. Brak historii kredytowej 

BIK to dla większości instytucji bankowych jedno z kluczowych źródeł informacji o kredytobiorcy i jego rzetelności. Brak historii kredytowej co prawda nie wyklucza całkowicie możliwości otrzymania finansowania w banku, natomiast szanse są zdecydowanie mniejsze i możesz mieć kłopoty z zaciągnięciem kredytu. Ostateczna decyzja kredytowa zależy m.in. od kwoty, o jaką wnioskujesz, od Twoich dochodów i zdolności kredytowej. 

W przypadku faktoringu nie ma wymogu posiadania odpowiedniej historii kredytowej. Faktoring różni się od kredytu tym, że nie ma tu mowy o zadłużaniu się. Jako przedsiębiorca nie pożyczasz pieniędzy od faktora, a jedynie przyspieszasz przelew środków, które już de facto zarobiłeś. 

Wnioskowałeś o kredyt, ale otrzymałeś decyzję negatywną? A może po prostu nie chcesz się zadłużać, a potrzebujesz pieniędzy na poprawę swojej płynności finansowej? Skontaktuj się z nami, a nasz ekspert przedstawi Ci wszystkie szczegóły na temat faktoringu. Zadzwoń na 22 113 42 00 lub wypełnij formularz kontaktowy i zamów rozmowę. 

Złóż wniosek online