Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.Na czym polega faktoring?

W SMEO możesz uzyskać finansowanie wystawionych przez Ciebie faktur z odroczonym terminem płatności. Akceptujemy faktury z terminem płatności do 90 dni o minimalnej wartości 300 PLN netto. Jak to działa?
1. Dostarczasz towar lub usługę kontrahentowi.
2. Wystawiasz fakturę z odroczonym terminem płatności na której zamiast Twojego numeru bankowego znajduje się dedykowany dla Ciebie numer rachunku bankowego w SMEO.
3. Przesyłasz fakturę kontrahentowi, a jej kopię przekazujesz do SMEO.
4. Nabywamy wierzytelność i finansujemy ją, wpłacając Ci zaliczkę. Jej wartość to maksymalnie kwota netto faktury VAT, potrąconą o naliczoną prowizję.
5. Zaliczkę przelewamy bezpośrednio na Twoje konto.
6. Twój kontrahent spłaca fakturę do SMEO.
7. Po rozliczeniu wierzytelności przez SMEO otrzymujesz pozostałą kwotę bezpośrednio na konto

Co to jest zaliczka faktoringowa?

Zaliczka faktoringowa, to kwota, którą przelewamy na Twoje konto w ciągu 24 godzin od pozytywnej decyzji o finansowaniu faktury. Wysokość zaliczki wynosi maksymalnie 100% wartości netto faktury, pomniejszonej o prowizję za okres finansowania. Pozostałą kwotę, pomniejszoną o odsetki, przelewamy na Twoje konto po uzyskaniu płatności od kontrahenta.

Co z kwotą VAT faktury?

Kwota VAT faktury pomniejszona o odsetki przelewana jest na Twoje konto po spłaceniu przez kontrahenta faktury do SMEO.

Dla kogo jest faktoring?

Faktoring sprawdza się, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, a oczekiwanie na pieniądze “zamrożone” w fakturach uniemożliwia Ci prowadzenie bieżącej działalności. Z faktoringu korzystają przedsiębiorcy, którzy: – Mają potrzebę szybkiego dostępu do gotówki, która jest „zamrożona” w wystawionych fakturach. – Mają problemy ze ściąganiem należności (odbiorcy opóźniają się w płatnościach, a klient nie ma wobec nich dominującej pozycji). – Potrzebują elastycznej formy finansowania poprawiającej płynność finansową firmy i nie powodującej zadłużenia.

Co to jest limit faktoringowy?

Limit faktoringowy jest to maksymalna kwota, którą możesz wypłacić w SMEO z wystawianych faktur sprzedażowych. Naszym Klientom przyznajemy bezpłatny i bezterminowy limit faktoringowy w wysokości nawet 2 000 000 zł. Możesz nim dowolnie dysponować i wypłacać pieniądze z faktur kiedy chcesz i przeznaczać na co chcesz. Brak ograniczeń kwotowych na danego kontrahenta – limitem możesz dysponować całkowicie dowolnie. Jeśli chcesz cały Twój limit możesz przeznaczyć na jednego kontrahenta. Limit ten jest odnawialny i zaraz po otrzymaniu przez nas płatności od Twojego kontrahenta, możesz sfinansować kolejne faktury.

Czy istnieje limit faktoringowy dla danego kontrahenta?

Limitem możesz dowolnie dysponować i wypłacać pieniądze z faktur kiedy chcesz i przeznaczać na co chcesz. Nie nakładamy ograniczeń kwotowych na danego kontrahenta – limitem możesz dysponować całkowicie dowolnie. Jeśli chcesz cały Twój limit możesz przeznaczyć na jednego kontrahenta.

Zalety faktoringu

Szybki dostęp do gotówki „zamrożonej” w fakturach – pieniądze są na koncie już w 24 godziny. – Proces wnioskowania w 100% online. – Wsparcie płynności finansowej Twojej firmy. – Poprawa dyscypliny płatniczej Twoich kontrahentów. – Możliwość wydłużenia terminów płatności dla Twoich kontrahentów, a więc wzrost Twojej konkurencyjności. – Możliwość negocjowania rabatów u dostawców w zamian za płatności gotówkowe. – Bez obciążania zdolności kredytowej.

Jak zacząć korzystać z usługi?

Aby zacząć korzystać z faktoringu w SMEO:
1. Wypełnij wniosek online, podając w formularzu niezbędne dane oraz weryfikując swoją tożsamość poprzez jednorazowe zalogowanie się do banku.
2. Przejdź procedurę weryfikacji Twojego wniosku
3. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji podpisz umowę online, a dostaniesz dostęp do limitu faktoringowego w wysokości maksymalnie 100.000,00 PLN.
4. Aby skorzystać z wyższej kwoty przyznanego limitu (nawet do 2 000 000,00 PLN), zamów kuriera z umową w wersji papierowej i podpisz ją przy kurierze.
5. Wyślij do weryfikacji zdjęcie lub skan faktury korzystając z naszej aplikacji SMEO24.pl
6. Akceptacja faktury i wypłata zaliczki z niej trwa ok. 24 godzin. Pozostaje Ci tylko zalogować się na swój rachunek bankowy i korzystać z pieniędzy, np. realizując kolejne zlecenia.

Jak wygląda analiza zdolności online?

Jest to szyfrowana metoda weryfikacji danych, która pozwala nam realizować proces w całości online. Jednocześnie potwierdzamy Twoje dane, co zwalnia Cię z wykonywania dodatkowych formalności (takich jak poświadczenie podpisem elektronicznym) oraz bada Twoją zdolność do przyznania faktoringu SMEO. W celu przyznania Ci jak najwyższego limitu faktoringowego analizie podlega historia przepływów finansowych.

Jakie formy działalności mogą się ubiegać o faktoring?

O faktoring u nas ubiegać się mogą takie formy działalności jak Jednoosobowa Działalność Gospodarcza (JDG), spółki z o.o. oraz spółki jawne.

Jakie faktury mogę zgłosić do finansowania?

Aby faktura została sfinansowana, jej termin płatności powinien wynosić między 7 a 90 dni, a jej wartość nie powinna być niższa niż 300 PLN netto. Do faktoringu przyjmowane są faktury VAT zarówno za zrealizowane przez Ciebie usługi, jak i dostarczone towary. Nie akceptujemy faktur które są przeterminowane. SMEO nie finansuje również faktur z płatnością gotówkową, więc pamiętaj, że formą płatności powinien być przelew. Dodatkowo na fakturze konieczna jest zmiana rachunku bankowego do zapłaty na dedykowany Tobie rachunek bankowy w SMEO – znajdziesz ten numer, logując się do SMEO24.pl. Brak numeru rachunku bankowego SMEO na fakturze może spowodować obniżenie kwoty wypłaconej zaliczki z faktury VAT. Finansujemy faktury wystawione w złotych oraz euro.

Jaki faktoring świadczy SMEO?

Świadczymy usługę faktoringu jawnego. Jest to rodzaj faktoringu w którym Odbiorca Twojej faktury musi zgodzić się na cesję wierzytelności. Więcej o faktoringu jawnym przeczytasz na naszym blogu pod tym adresem

Co to jest cesja wierzytelności?

Cesja wierzytelności to przeniesienie przez jedną firmę (w tym wypadku przez Ciebie) prawa własności wierzytelności oraz wszelkich związanych z nią praw na faktora (w tym wypadku na SMEO S.A.). Kwestie dotyczące cesji regulowane są przez przepisy Kodeksu cywilnego art. 509–518. Dokonując cesji, klient, czyli Ty, zobowiązany jest do zmiany na wystawionej przez siebie fakturze, numeru swojego rachunku bankowego na dedykowany dla siebie numer rachunku bankowego w SMEO, tak by płatność za fakturę była zrealizowana przez kontrahenta na rachunek bankowy w SMEO. (Jeśli kontrahent przez pomyłkę zapłaci Tobie, natychmiast powinieneś te środki zwrócić do SMEO.) SMEO rozliczy finansowaną wierzytelność, a pozostałą kwotę odeśle niezwłocznie na Twój rachunek.

Jak sprawdzić czy we współpracy z kontrahentem mam zakaz cesji?

Informacji o tym czy z danym kontrahentem masz zakaz cesji czy nie, szukaj w umowie lub zleceniu.

Co, jeśli mój kontrahent nie zapłaci w terminie?

W ramach faktoringu otrzymujesz dodatkowy okres finansowania uzależniony od terminu płatności faktury, o którym poinformujemy Cię w SMEO24.pl. W tym okresie czekamy na zapłatę od kontrahenta i dajemy Ci możliwość przypomnienia kontrahentowi o braku płatności. Dodatkowy okres finansowania wiąże się z naliczeniem prowizji za fakturę i odsetek za każdy kolejny dzień finansowania wierzytelności. Wystarczy, że zalogujesz się do SMEO24.pl, i będziesz mógł wysłać swojemu kontrahentowi SMS z przypomnieniem o płatności lub e-mail o tej samej treści. Będziesz mógł też wysłać mu link do spłaty faktury. Jeśli kontrahent nadal nie dokona płatności, w porozumieniu z Tobą możemy rozpocząć działania windykacyjne (kosztami windykacji zostanie obciążony Twój kontrahent). Jako, że SMEO świadczy usługę faktoringu bez przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahenta, w przypadku braku zapłaty, pomimo wielokrotnych prób jej uzyskania, SMEO w ostateczności prosi o zwrot otrzymanej zaliczki klienta, czyli Ciebie.

Jak zgłosić fakturę do finansowania?

Wystarczy dodać skan lub zdjęcie faktury do SMEO24.pl, a jej dane wczytują się automatycznie. Potwierdzasz dane i przekazujesz fakturę do finansowania. Prześlemy Ci SMS z informacją o wpłaconej zaliczce na Twój rachunek bankowy.

Czy kontrahent musi się zgadzać na cesję wierzytelności?

Tak. Od kontrahenta wymagamy potwierdzenia zgody na cesję. Warto zatem zadbać, aby umowy podpisywane z kontrahentami nie były opatrzone klauzulą o zakazie cesji co sprawi, że korzystanie z usługi faktoringu będzie szybkie i bezproblemowe.

Czy faktoring obciąży moja zdolność kredytową?

Nie! Może ją wręcz poprawić, gdyż zawarcie umowy faktoringowej można traktować jako sprzedaż wierzytelności, a więc kwota, którą dostaniesz, w zamian za odsprzedanie faktur będzie stanowiła przychód.

Czy nasz limit zostawia ślad w BIKu?

Faktoring, w odróżnieniu do pożyczki czy kredytu, nie obciąża Twojej zdolności kredytowej i nie powoduje zadłużenia, jednakże raportujemy tę informację do BIKu Przedsiębiorcy.

Czy mogę sfinansować faktury w euro?

Jak najbardziej tak. Finansujemy faktury wystawione w złotych oraz w euro.

Złóż wniosek online