Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Rozwój biznesu

Jak przezwyciężać przeciwności: czerpanie motywacji z niepowodzeń

Paulina

15.12.2023 r

3 minut czytania

Przeciwności losu i porażki potrafią podciąć skrzydła. Traci się energię do działania i motywację, by się rozwijać. Można jednak przezwyciężyć lęk przed kolejnymi porażkami i zamiast rozpamiętywać to, co złe, zmienić nastawienie i wyrobić w sobie pozytywne nawyki, dzięki którym powróci motywacja i sprawczość.

Jak przezwyciężyć niepowodzenia: zmiana myślenia

Jak przezwyciężyć niepowodzenia? Przejście od porażek do ponownego czerpania motywacji do dalszego działania należy zacząć od zmiany myślenia o trudnościach.

Po 1: wszystko mija

Często wydaje ci się, że jak spotka cię porażka, to będzie towarzyszyła ci już zawsze. Wyolbrzymiasz pewne sytuacje, by udowodnić sobie, że spotkała cię seria niefortunnych zdarzeń i że nic już nie pójdzie tak jak powinno. A to kompletnie nieracjonalne myślenie. Niepowodzenia nie są stałe. Wszystkie trudności kiedyś mijają, a tymczasem jedna porażka nie przekreśla całej reszty dobrych sytuacji. Nie jest powiedziane, że za chwilę nie przytrafi ci się coś pozytywnego. Dlatego nie ma sensu zamykać się w błędnym kole myślenia, że niepowodzenia są stałe.

Po 2: niepowodzenia nie muszą się powtarzać

Inne nieracjonalne myśli, które blokują cię po odniesieniu porażki, to przeświadczenie, że jak w jednej dziedzinie coś poszło nie tak, to w innych też nie odniesiesz sukcesu. Porażki nie są zaraźliwe. To, że masz gorszy okres w pracy, nie znaczy, że popsują się Twoje relacje rodzinne. Chyba że poprzez negatywne nastawienie i rozpamiętywanie porażek do tego doprowadzisz.

Po 3: porażki nie są ani tylko Twoją winą ani wszystkich naokoło

Unikaj myślenia, że wszelkie trudności, które cię spotykają, to Twoja wina. Takie obwinianie się pozbawione konstruktywnego spojrzenia na to, gdzie ewentualnie został popełniony błąd i jak go naprawić, nie prowadzi do niczego. Z drugiej strony, nie można też popadać w skrajne myślenie, że wszystko, co cię spotyka to winna innych, złej pogody, koniunktury etc. Zwalanie odpowiedzialności na każdego tylko nie siebie także nie zaowocuje właściwymi przemyśleniami po porażce. Trzeba po prostu przyznać, że każdemu zdarza się popełniać błędy i spróbować wyciągnąć z tego naukę.

Motywacja w trudnościach: wyciągnij wnioski

Kolejnym krokiem, gdy już zmieni się nastawienie i myślenie o porażkach, jest próba odkrycia przyczyn niepowodzenia. Dokładana analiza, co poszło nie tak i jak zapobiec takim wpadkom w przyszłości. Dzięki temu można też ustalić plan działania – co robić lepiej i inaczej, jakie elementy demotywujące i sprzyjające niepowodzeniom wyeliminować w życiu, co zmienić. Ważne jest by, nie zniechęcać się, choć nie zawsze łatwo jest osiągnąć cel.

Czerpanie motywacji: wypracuj nawyki i działaj!

Jak pozbierać się po porażce i wciąż przeć do sukcesu? Jak znaleźć motywację w trudnościach? Przede wszystkim trzeba działać. Gdy już wiesz, co zrobiłeś źle lub jakie kwestie przeważyły o tym, że spotkały cię trudności, to aktywnie szukaj innej drogi do celu. Nie bój się podejmować kolejnych wyzwań. Unikaj stagnacji, rezygnacji, poczucia, że już nic nigdy ci się nie uda. Zamiast tego wypracuj nawyki, które krok po kroku pozwolą ci zrealizować cel. Wpadnij w rutynę działania. Zaplanuj każdy dzień, tydzień i miesiąc. Stwórz reżim motywacji, który poniesie cię do sukcesu. Rozwijaj się i ucz, także na własnych i cudzych błędach. Odkrywaj nowe talenty. Analizuj swoje postępowanie, poddawaj się refleksji na temat tego, co ci się udaje, a co trzeba odpuścić.

Paulina

Ekspert ds. faktoringu

Data publikacji

15.12.2023 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online