Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Zadatek a zaliczka – czy są zwrotne?

Czytaj

Co to jest Cash Flow (rachunek przepływów pieniężnych)?

Czytaj

Złota reguła finansowania przedsiębiorstw

Czytaj

Najnowszy wpis:

Zadatek a zaliczka – czy są zwrotne?

Czytaj

Co to jest Cash Flow (rachunek przepływów pieniężnych)?

Czytaj

Złota reguła finansowania przedsiębiorstw

Czytaj

Rozwój biznesu

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Paulina

16.04.2024 r

4 minut czytania

Zastanawiasz się, jakie korzyści może przynieść karta kredytowa dla Twojej firmy? Wiele firm korzysta z kart kredytowych jako narzędzia finansowego do zarządzania płynnością finansową, kontrolowania wydatków oraz budowania historii kredytowej. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach posiadania karty kredytowej dla firmy.

Dla jakich firm polecana jest karta kredytowa?

Karty kredytowe mogą być pomocne dla różnych firm, na przykład dla małych przedsiębiorstw i startupów, ułatwiając zarządzanie płynnością finansową poprzez pokrycie codziennych wydatków i inwestycji bez użycia gotówki. Średnie i duże firmy mogą wykorzystywać karty kredytowe do zarządzania wydatkami na większą skalę oraz kontrolowania kosztów w różnych obszarach działalności. Jeśli zatrudniają pracowników, mogą w ten sposób udostępnić środki na zakupy i wydatki firmowe, przy jednoczesnym monitorowaniu transakcji. Karty kredytowe mogą być szczególnie przydatne w firmach z branż wymagających częstych zakupów, np. handlowych, usługowych, restauracjach czy przedsiębiorstwach produkcyjnych. Mogą z nich korzystać do ułatwienia płatności za towary, usługi i wydatki operacyjne. Firmy często organizujące podróże służbowe mogą zyskać dodatkowe korzyści, takie jak ubezpieczenia podróżne, programy lojalnościowe czy zwroty za wydatki związane z podróżami.

Karta kredytowa dla firm: kiedy warto?

Karta kredytowa dla firm może być cennym narzędziem finansowym w różnych sytuacjach, na przykład w przypadku występowania problemów z zarządzaniem płynnością finansową. Pozwala ona na natychmiastowe pokrycie bieżących wydatków, nawet gdy środki gotówkowe są ograniczone. Co jeszcze daje firmie karta kredytowa?

Może ona przynieść wiele korzyści. Spójrzmy na kilka przykładów. 

  • Karta kredytowa zapewnienia elastyczność finansową, umożliwiając natychmiastowe dokonywanie zakupów i pokrywanie nieprzewidzianych wydatków (np. awarie sprzętu czy okazje do inwestycji). Dzięki karcie kredytowej firma ma natychmiastowy dostęp do dodatkowych pieniędzy i nie musi zaciągać pożyczek czy kredytów. 
  • Karta kredytowa ułatwia śledzenie i zarządzanie wydatkami firmowymi poprzez dostęp do zestawień miesięcznych, które szczegółowo opisują wydatki (każda transakcja jest rejestrowana), ułatwiając budżetowanie i kontrolę finansów.
  • Regularne i terminowe korzystanie z karty kredytowej oraz spłacanie zadłużeń może przyczynić się do budowy pozytywnej historii kredytowej. Może ona być przydatna przy ubieganiu się o różne formy finansowania w przyszłości. Dlatego dobrze jest wyrobić ją jakiś czas przed momentem ubiegania się o kredyt.
  • Niektóre karty kredytowe dla firm oferują dodatkowe korzyści, takie jak programy lojalnościowe, zwroty gotówkowe czy ubezpieczenia podróżne.
  • Jeśli potrzebny Ci szybki dostęp do środków, pamiętaj, że wnioskowanie o kartę kredytową jest prostsze i zajmuje znacznie mniej czasu niż ubieganie się np. o kredyt.
  • Karta kredytowa zapewnia dodatkowe zabezpieczenia i ochronę przed oszustwami. W razie ewentualnych problemów można skorzystać ze wsparcia banku lub otrzymać zwrot środków. 

Alternatywy dla karty kredytowej

Nie przekonały Cię korzyści posiadania karty kredytowej? Szukasz alternatywy na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa?

  • Linia kredytowa jest udzielana przez bank na określoną kwotę, ale nie jest ona wykorzystywana poprzez kartę kredytową. Zamiast tego, środki są przekazywane na konto bankowe, a spłata odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem.
  • Pożyczka jest formą finansowania, w której firma otrzymuje określoną kwotę pieniędzy od instytucji finansowej lub inwestora. Pożyczka jest spłacana w ustalonych ratach lub w określonym terminie, zazwyczaj z odsetkami. Jest to jednorazowe zobowiązanie, nie zaś odnawialne jak w przypadku karty kredytowej. Można jednak uzyskać pożyczkę na znacznie większe kwoty niż limity na linii czy karcie kredytowej.

Jeśli potrzebujesz pożyczki ratalnej dla swojej firmy, sprawdź naszą ofertę do 200 000 zł.

  • Faktoring to usługa finansowa, dzięki której możesz przyspieszyć płatność za faktury sprzedażowe wystawione z długim terminem płatności. Wystarczy podpisać umowę online z firmą faktoringową, a następnie przekazać fakturę do finansowania. Następnie przedsiębiorca otrzymuje środki pieniężne za faktury, co pozwala natychmiast poprawić płynność finansową. Różni się tym od pożyczki, karty kredytowej czy linii kredytowej, że nie powstaje tu zadłużenie. Firma zyskuje po prostu szybciej środki, które i tak są jej należne.

Dowiedz się więcej na temat możliwości finansowania faktur od 400 do nawet 2 000 000 zł za pomocą faktoringu.

 

Paulina

Ekspert ds. faktoringu

Data publikacji

16.04.2024 r.

Ocena: 5,00 (1 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online