Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Koszty finansowania dłużnego – przykłady

Czytaj

Analiza finansowa przedsiębiorstwa – metody

Czytaj

Pożyczka na rozwój firmy i działalności

Czytaj

Najnowszy wpis:

Koszty finansowania dłużnego – przykłady

Czytaj

Analiza finansowa przedsiębiorstwa – metody

Czytaj

Pożyczka na rozwój firmy i działalności

Czytaj

Rozwój biznesu

Jak zmotywować pracownika do pracy? 6 sprawdzonych metod

smeo_admin

18.03.2022 r

2 minut czytania

Właściwe motywowanie pracowników jest kluczowe dla zarządzania zasobami ludzkimi. To jednak bardzo trudne zadanie, wymagające wieloaspektowego podejścia. Motywować można na sposób finansowy, ale też pozapłacowy. I często ta druga opcja przynosi lepsze efekty. Sprawdź, jakie metody motywacji pracowników polecamy.

Publiczne chwalenie pracownika

Prosty, ale skuteczny trik – chwal pracownika publicznie za dobre wyniki, osiągnięte cele, świetne pomysły etc. Może to być poprzez wysłanie e-maila do zespołu czy wygłoszenie pochwały na team meetingu. Takie publiczne chwalenie ma większą moc motywacyjną niż wyrażenie pochlebnej opinii jedynie na spotkaniu między szefem a pracownikiem. Wyróżnienie w ten sposób pracownika buduje jego wizerunek jako specjalisty.

Możliwość rozwoju kompetencji i jasna ścieżka kariery

Zapewnij pracownikom dostęp do narzędzi edukacyjnych np. szkoleń, webinariów, sesji mentoringowych, które umożliwiają rozwój kompetencji zarówno miękkich, jak i twardych. Ponadto zadbaj o to, by w obrębie danej roli każdy pracownik miał jasno wytyczoną ścieżkę kariery, którą może podążać.

Nagrody finansowe i pozapłacowe

Oczywistym motywatorem przychodzącym od razu na myśl są nagrody. Kto nie lubi ich dostawać? Chodzi tu o premie finansowe, ale też pozapłacowe np. bilety do kina, bony na zakupy, dodatkowy dzień wolny etc. Można je rozdawać za osiągnięcia lub traktować jako benefity oferowane wszystkim, podobnie jak prywatna opieka medyczna czy ubezpieczenie, karta sportowa.

Możliwość uczestniczenia w tworzeniu firmy

Daj pracownikom szansę wpływania na to, co się dzieje w firmie. Zaproponuj system zgłaszania pomysłów, spośród których najlepsze będą wdrażane. Dzięki temu zbudujesz ich poczucie przynależności do organizacji i ważności. Będą wiedzieć, że ich zdanie się liczy dla kierownictwa, co zmotywuje ich do bardziej wytężonej pracy i wymyślania coraz to nowych usprawnień.

Dawanie informacji zwrotnej

Motywator, który powinien być na porządku dziennym w każdej organizacji. Informację zwrotną należy przekazywać regularnie, po każdym projekcie i cyklicznie przy przeglądzie wyników pracownika. Dzięki temu pracownik wie, czy dobrze wykonuje powierzone mu zadania, nad czym powinien popracować i w co się bardziej zaangażować. Czuje się przez to zmotywowany do zwiększenia swojej produktywności i osiągnięcia celów.

Elastyczne warunki pracy

Wprowadzenie pracy zdalnej czy hybrydowej do niedawna było w wielu firmach luksusem czy benefitem, obecnie to często norma. Jeśli jeszcze nie proponujesz elastycznych warunków pracy dotyczących zarówno tego, skąd, jak i kiedy można pracować, to rozważ wprowadzenie takiego rozwiązania jako motywacji dla pracowników. Możesz też oferować krótsze godziny pracy na życzenie np. w nagłych sytuacjach, przy kiepskim samopoczuciu. Pokażesz też w ten sposób, że masz zaufanie do pracowników, a oni na pewno to docenią.

smeo_admin

Data publikacji

18.03.2022 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online