Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Ile kosztuje prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej?

Czytaj

Ile kosztuje zatrudnienie pracownika w 2023 roku?

Czytaj

Gdzie i jak sprawdzić kontrahenta VAT? Biała lista i bazy klientów

Czytaj

Najnowszy wpis:

Ile kosztuje prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej?

Czytaj

Ile kosztuje zatrudnienie pracownika w 2023 roku?

Czytaj

Gdzie i jak sprawdzić kontrahenta VAT? Biała lista i bazy klientów

Czytaj

Rozwój biznesu

Jak zwiększyć swoją produktywność i zrealizować w nowym roku wszystkie założone cele? 5 sposobów

smeo_admin

11.01.2022 r

3 minut czytania

W nowym roku wielu przedsiębiorców robi ambitne postanowienia noworoczne. Niestety, często ich realizacja zostaje szybko porzucona, bo brakuje konsekwencji w działaniu i produktywnego wykonywania postawionych sobie zadań. Jak temu zapobiec? Jak zwiększyć swoją produktywność w pracy, zwłaszcza przy własnej działalności gospodarczej, by udało się zrealizować wszystkie cele na rok 2022? Sprawdź naszych 5 sposobów!

Planuj, planuj i jeszcze raz planuj

Planowanie ma najistotniejsze znaczenie dla produktywności. Planuj swój dzień, tydzień, miesiąc, a nawet rok, i to bardzo dokładnie. Sporządzaj listy zadań do wykonania, ustalaj ramy czasowe na ich realizację, planuj przerwy i wolne dni, spotkania i ich przebieg, wyznaczaj cele krótko- i długoterminowe. Im lepiej zaplanujesz sobie pracę, tym szybciej i efektywniej ją wykonasz. Oczywiście, kluczem jest trzymanie się ustalonego planu, a także realne podejście do tego, ile rzeczywiście w danym czasie jest się w stanie zrobić.

Twórz listy z priorytetami

Tworzenie listy priorytetów jest częścią procesu planowania. Sporządzaj listy zadań do wykonania na dzień, tydzień czy miesiąc, ustawiając je w kolejności według ich ważności czy pilności. Dzięki temu zrealizujesz zawsze najpierw najbardziej priorytetowe zadania, a błahostki zostawisz sobie na sam koniec. To ważne, by wprowadzić nawyk rozpoczynania dnia pracy od wykonania najważniejszego zadania. Wtedy właśnie jesteś najbardziej wypoczęty i skoncentrowany, a co więcej odhaczenie z listy najtrudniejszej rzeczy redukuje stres i w rezultacie poprawia produktywność na resztę dnia. Jeśli jakieś zadanie zajmie ci mniej niż dwie minuty, to nie wpisuj go w kalendarz, ale wykonaj od ręki. Takie drobnostki najlepiej mieć od razu z głowy.

Wykonuj zadania od początku do końca

Stosuj tzw. zasadę dotykaj tylko raz, czyli, jeśli to możliwe, rób jedno zadanie od początku do końca. Kończ to, co zacząłeś, unikając porzucania zadań w trakcie i odkładania ich realizacji na bliżej nieokreślony termin. To skutecznie ogranicza prokrastynację.

Wyznaczaj małe kroki do realizacji dużego celu

Nie wpisuj w kalendarz mało sprecyzowanych, dużych projektów z długim deadlinem, np. zadania „napiszę e-booka” za pół roku. Owszem, możesz wyznaczyć ambitny, długoterminowy cel, ale potem zaplanuj małe kroki na drodze do jego realizacji. Inaczej nie będziesz wiedzieć, kiedy konkretnie masz się tym zająć, a sam cel będzie cię przerastał. Po prostu podziel duży projekt na mniejsze etapy. Na przykład, zaplanuj pisanie jednej strony e-booka dziennie.

Odrzuć multitasking

Robienie kilku rzeczy na raz wcale nie poprawia produktywności. Wręcz przeciwnie. Za każdym razem gdy odrywasz się od jednego zdania by podjąć na chwilę inne, a potem znów przeskakujesz na kolejne, tracisz cenne minuty na wdrożenie się w ich wykonanie. Robienie kilku rzeczy na raz jest mało efektywne i męczące. Zdecydowanie bardziej polecane jest wykonanie od początku do końca każdego zadania kolejno po sobie.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka, która może wydawać się oczywista, ale wciąż wielu przedsiębiorcom trudno ją wdrożyć w życie. Nawet jeśli jesteś bardzo dobrze poukładanym i zorganizowanym typem przedsiębiorcy, pewnie masz problem z rozpraszaczami, szczególnie ze sprawdzaniem telefonu, maila, social mediów w trakcie pracy. Jeśli chcesz poprawić efektywność, wyłącz powiadomienia w smartfonie i na laptopie. Skup się tylko na zadaniu, które masz w danym momencie do wykonania.

Powodzenia w realizacji celów w 2022 roku!

smeo_admin

Data publikacji

11.01.2022 r.

Ocena: 5,00 (1 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż darmowy wniosek