Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Jak dorobić przez Internet i pracować w domu? – 8 pomysłów na biznes online!

Czytaj

Praca zdalna – jakie są za i przeciw?

Czytaj

6 motywacyjnych podcastów, które dadzą Ci kopa do działania

Czytaj

Najnowszy wpis:

Jak dorobić przez Internet i pracować w domu? – 8 pomysłów na biznes online!

Czytaj

Praca zdalna – jakie są za i przeciw?

Czytaj

6 motywacyjnych podcastów, które dadzą Ci kopa do działania

Czytaj

Rozwój biznesu

8 pomysłów na biznes i pracę przyszłości

smeo_admin

27.02.2022 r

3 minut czytania

Planujesz zmianę ścieżki kariery? Szukasz czegoś przyszłościowego? Rynek pracy ulega od kilku lat gwałtownym zmianom i trend ten będzie postępować – przede wszystkim nowoczesne technologie powodują pojawienie się nowych zawodów i zanikanie innych. Także zmiana struktury społecznej mocno wpływa na biznes – społeczeństwo się starzeje i tym samym ewoluują jego potrzeby. Jakie są zawody i biznesy przyszłości, którymi warto się już teraz zainteresować?

Biznesy przyszłości:

Stacje do ładowania elektrycznych samochodów

Auta hybrydowe i elektryczne są przyszłością branży motoryzacyjnej. Liczne marki deklarują odejście od produkcji aut spalinowych na rzecz aut zasilanych elektrycznie. Dlatego będzie rosnąć zapotrzebowanie na stacje do ładowania aut, napędzane przez sprzedaż tych pojazdów.

Opieka nad osobami starszymi

Niestety, społeczeństwa radykalnie się starzeją. Polskie nie jest tu wyjątkiem, a wręcz znajduje się w czołówce najszybciej starzejących się społeczeństw Unii Europejskiej. Powoduje to pojawienie się większego popytu na usługi związane z opieką nad osobami starszymi. Publiczne domy opieki już nie wystarczą, poza tym często nie oferują usług na wysokim poziomie. Dominować będą niedługo prywatne ośrodki opieki nad osobami starszymi.

Drukowanie 3D

Rozwijająca się od raptem kilku lat dziedzina wkrótce przeżyje prawdziwy boom. W ciągu kolejnej dekady wartość rynku druku 3D ma się zwiększyć pięciokrotnie, jak wskazuje raport Smart Tech Analysis. Drukarki 3D potanieją i każdy będzie mógł mieć taką u siebie w domu. Z tą dziedziną wielkie nadzieje wiąże m.in. medycyna w zakresie drukowania ludzkich organów i budownictwo – drukowanie elementów wyposażenia i domów.

Wirtualna Rzeczywistość

VR ma ogromny potencjał w branży rozrywkowej, a także w biznesie. Projekty wirtualnej rzeczywistość są coraz bardziej skomplikowane, a urządzenia do ich obsługi – coraz prostsze, co przyczynia się do popularyzacji rozwiązań VR.

Zawody przyszłości:

Trener produktywności

Produktywność staje się coraz bardziej kluczowym „towarem” w każdej branży, zarówno dla firm, jak i dla freelancerów. Tymczasem coraz trudniej o skupienie w świecie zdominowanym przez social media, Internet czy platformy streamingowe kuszące swoją ofertą. Zawodem przyszłości może być trener/coach produktywności, który pokaże, jak zachować skupienie i w pełni wykorzystać swój potencjał. Jest już trochę osób parających się tym, ale zapotrzebowanie będzie stale rosło.

Przewodnik po zakupach online

Niedługo mało kto będzie mieć czas i energię by przedzierać się przez oferty tysięcy sklepów online. Tu właśnie pojawia się nisza dla przewodnika po sklepach online, który będzie szukać właściwego produktu w korzystnej cenie. To niejako rozwinięcie blogera robiącego zestawienia topowych produktów.

Analityk big data

Big data to bardzo duża ilość danych, której źródłem są ankiety, bazy klientów, projekty badawcze, dane z urządzeń bezprzewodowych etc. Analityk big data zajmuje się ich analizą, przygotowując zestawienia, raporty, wnioski. To zawód z zakresu branży IT, która jest obecnie najbardziej przyszłościowa i odporna na kryzysy, nawet pandemię.

Social media marketer

Zawód dobrze już znany, ale który wciąż ma świetlaną przyszłość. Marketingowiec social media skupiony jest na działaniach w mediach społecznościowych. Może zajmować się przygotowaniem komunikacji w Internecie zarówno dla jednej marki, dużej korporacji, jak i działać jako freelancer oferujący swoje usługi mniejszym podmiotom.

Grupa edukacyjna Pearson raportuje, że 20% pracowników wykonuje zawody, które znikną do 2030 roku, a 70% takie, których sposób wykonywania znacząco się zmieni. Dlatego warto już dziś stawiać na umiejętności przyszłości, jak kreatywne i analityczne myślenie czy cechy przywódcze, rozważać zmianę zawodu lub branży. 

smeo_admin

Data publikacji

27.02.2022 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż darmowy wniosek