Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

W co inwestować w czasach rosnącej inflacji?

Czytaj

Faktoring jako remedium na dekoniunkturę

Czytaj

Co to jest inflacja? Czemu należy się jej obawiać?

Czytaj

Najnowszy wpis:

W co inwestować w czasach rosnącej inflacji?

Czytaj

Faktoring jako remedium na dekoniunkturę

Czytaj

Co to jest inflacja? Czemu należy się jej obawiać?

Czytaj

Rozwój biznesu

Pieniądze na rozwój biznesu bez zadłużania – case study

Paulina

12.10.2020 r

4 minut czytania

Zamówienia, rachunki, kredyty. Prowadzenie działalności to nie tylko zarządzanie pomysłami (wdrażanie i realizacja), ale również, w dużej mierze zarządzanie finansami. Trudno jednak nimi zarządzać, gdy figurują wyłącznie jako należności na fakturze, a nie jako saldo na koncie firmowym. Należnością na „wiszącej” fakturze nie da się opłacić sprzętu, towaru czy rachunków, a odległe terminy płatności to w obecnej rzeczywistości coraz bardziej powszechna praktyka. W takiej sytuacji dodatkowe finansowanie może się okazać niezbędne.

Producent mebli z ograniczoną płynnością finansową

Doświadczył tego jeden z naszych obecnych klientów, który jeszcze jakiś czas temu borykał się z trudnościami finansowymi. Wiązały się one w dużej mierze z tym, że wystawiane przez niego faktury uwzględniały odroczenie płatności.

Producent mebli i półproduktów dla większych firm meblarskich musi mieć płynność finansową utrzymaną, by móc utrzymać również płynność w swoim biznesie. Towary, materiały, konserwacja i serwisowanie maszyn – to wszystko kosztuje. Do tego, spółka, o której mowa (spółka jawna) musiała uzupełnić swój park maszyn i potrzebne były środki na inwestycję w nowe urządzenia.

Jak się okazało, sytuacja przedsiębiorstwa nie była łatwa. Długie okresy płatności na fakturach powodowały, że były duże problemy z płynnością finansową. Do tego firma widniała w rejestrze KRD, co było spowodowane sporem z jednym z klientów. Przez to też uzyskała odmowę finansowania ze strony firmy leasingowej. W takiej sytuacji uzyskanie dofinansowania również z innych źródeł nie było możliwe. Sfinalizowanie zakupu z własnych środków nie wchodziło w grę, ponieważ trudno było nawet cokolwiek odłożyć. Niesystematyczne płatności i regulowanie faktur ze sporym opóźnieniem okazało się problemem, który zawisł nad całym przedsiębiorstwem.

Faktoring SMEO rozwiązaniem problemu płynności finansowej

Spółka zawnioskowała u nas o przyznanie jej finansowania. Po przeanalizowaniu sytuacji mogliśmy zaproponować jej limit faktoringowy w SMEO w wysokości 400 000 złotych. Przedsiębiorstwo bardzo szybko wykorzystało otrzymany od nas limit. Obecnie pracujemy nad jego zwiększeniem. Podstawą do podjęcia takiej decyzji jest firmowy wyciąg bankowy.

Dzięki skorzystaniu z usługi faktoringu firma nie tylko odzyskała płynność finansową, ale mogła sobie również pozwolić na uzupełnienie parku maszynowego i prowadzenie swojej działalności bez niecierpliwego oczekiwania na realizację wystawianych przez siebie faktur. Wszystko przebiega szybko i sprawnie, a środki trafiają na konto przedsiębiorcy w krótkim czasie. To daje mu możliwość zarządzania tymi środkami i możliwość dużo swobodniejszego planowania wydatków firmowych.

Faktoring SMEO – kto może skorzystać z takiego rozwiązania?

Opisany powyżej przykład przedsiębiorcy, producenta mebli nie jest odosobnionym przykładem, gdzie wykorzystanie faktoringu okazało się sposobem na wyjście z kłopotów finansowych oraz szansą na szybszy rowój. Nasza oferta dotyczy bowiem przedsiębiorców o bardzo zróżnicowanych profilach i charakterach prowadzonej działalności.

Faktoring jest usługą, z której skorzystać może zarówno jednoosobowa działalność gospodarcza, jak i spółki: spółka jawna i spółka z o.o. Zakres usługi reguluje umowa, której warunki są wcześniej ustalane przez obydwie strony. Faktoring to nie tylko finansowanie faktur, ale również monitorowanie należności. Co dzięki temu zyskuje przedsiębiorca? Spokój i pewność. Pewność, że pieniądze znajdą się na koncie, bo o to zadbamy. Spokój, bo nie musi się sam zamartwiać analizowaniem, przeglądaniem i weryfikowaniem faktur, ani pospieszaniem i monitorowaniem należności od swoich kontrahentów. Może w pełni skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów i realizowaniu swoich zawodowych zadań.

Jakie korzyści płyną z faktoringu w SMEO?

Korzyści z faktoringu wynikają bezpośrednio z samego charakteru usługi. Na czym więc ona polega? Jest to natychmiastowa wpłata na konto przedsiębiorcy pieniędzy z wystawionych przez niego nieprzeterminowanych faktur. Natychmiastowa, czyli przeprowadzona w ciągu zaledwie kilkunastu minut (zwykle około 15). Oznacza to, że samo wystawienie faktury dla kontrahenta, jest niemalże równoznaczne z otrzymaniem od niego pieniędzy.

Jest to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności od 7 do 90 dni. Wiemy, jak ważne jest zachowanie płynności finansowej już od pierwszych chwil prowadzenia działalności. Dlatego też nasza oferta skierowana jest również do firm bez żadnego stażu. Nie musisz być doświadczonym przedsiębiorcą. Ważne, że prowadzisz działalność i wystawiasz faktury. Pomożemy Ci skrócić czas oczekiwania na płatność już od pierwszej wystawionej faktury.

Uzyskana w ten sposób płynność finansowa pozwoli Ci lepiej i skuteczniej planować budżet Twojej firmy, w tym również wydatki na rozwój, marketing i pozyskiwanie nowych klientów. To droga do rozbudowania i skalowania swojego biznesu, a wraz z nim dochodów.

W dobie trudnej sytuacji na rynku oferowanie faktur z odroczonym terminem płatności staje się wartością dodaną, a Twoja firma staje się poważną i znaczącą konkurencją.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Wejdź na stronę i zostaw namiary, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi wszystkie szczegóły.

Paulina

Ekspert ds. faktoringu

Data publikacji

12.10.2020 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż darmowy wniosek