Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Rozwój biznesu

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Paulina

15.04.2024 r

3 minut czytania

Wybór odpowiedniego sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej to kluczowy krok dla wielu przedsiębiorców. Równie ważne jest znalezienie optymalnego sposobu finansowania tego zakupu. Istnieje kilka opcji, które można rozważyć w zależności od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych firmy. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody finansowania zakupu sprzętu dla firm.

1. Kredyt bankowy

Kredyt bankowy jest najczęściej wybieraną zewnętrzną opcją finansowania firm. Przedsiębiorstwa wykorzystują go także na zakup sprzętu. W ramach kredytu bankowego firma otrzymuje określoną kwotę pieniędzy na zakup sprzętu, zobowiązując się do spłaty w ratach z odsetkami. Warunki kredytu, takie jak wysokość oprocentowania, okres spłaty oraz wymagane zabezpieczenia, mogą się różnić w zależności od oferty banku.

2. Pożyczka

Alternatywnie do kredytu bankowego, firma może zdecydować się na wzięcie pożyczki. Są one oferowane zarówno przez banki, jak i inne instytucje finansowe. Podobnie jak w przypadku kredytu, firma zobowiązuje się do spłaty pożyczonej kwoty wraz z odsetkami, jednak warunki udzielenia pożyczki mogą być bardziej elastyczne niż przy kredycie. Także formalności są tu mniej uciążliwe, a wymogi dotyczące wiarygodności i zdolności kredytowej mniej rygorystyczne niż przy wnioskowaniu o kredyt w banku.

Jeśli interesuje Cię pożyczka ratalna na cele firmowe, sprawdź naszą ofertę. 

3. Leasing

Leasing jest kolejną popularną opcją finansowania zakupu sprzętu dla firm. W ramach umowy leasingowej firma wynajmuje sprzęt od leasingodawcy przez określony okres czasu, płacąc miesięczne raty. Po zakończeniu umowy firma może zdecydować się na wykupienie sprzętu za ustaloną kwotę lub zwrócenie go leasingodawcy. Leasing często oferuje korzystne warunki finansowe, zwłaszcza dla firm, które chcą uniknąć konieczności dużego wydatku na zakup sprzętu.

4. Pozostałe opcje:

Oprócz powyższych metod istnieją również inne sposoby finansowania zakupu sprzętu dla firm, takie jak:

– Kredytowanie sprzedawcy: niektórzy sprzedawcy oferują własne programy finansowania, umożliwiając firmom zakup sprzętu na raty bez konieczności korzystania z zewnętrznych instytucji finansowych.

– Faktoring: to usługa finansowa, w której przedsiębiorstwo sprzedaje swoje faktury firmie faktoringowej w zamian za natychmiastowe finansowanie. Jest to skuteczny sposób poprawy płynności finansowej, zwłaszcza gdy faktury sprzedażowe wystawiane są z długimi terminami płatności (nawet do 90 dni). Dzięki faktoringowi przedsiębiorca nie musi czekać na przelew do terminu na fakturze. Przelew od faktora otrzyma w 1 dzień, a środki może od razu przeznaczyć na dowolny cel np. na zakup sprzętu.

Wybór odpowiedniej metody finansowania zakupu sprzętu dla firmy zależy od wielu czynników, takich jak dostępność środków finansowych, planowane wydatki oraz preferencje dotyczące struktury finansowania. Zanim podejmiesz decyzję, zawsze warto dokładnie przeanalizować wszystkie dostępne opcje i skonsultować się z ekspertem finansowym, aby wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Sfinansuj zakup sprzętu ze SMEO!

W SMEO pomagamy firmom finansować bieżącą działalność, w tym także zakup sprzętu. Specjalizujemy się w faktoringu, dzięki któremu od razu po wystawieniu faktury swojemu kontrahentowi, możesz otrzymać od nas płatność, bez konieczności czekania, aż ureguluje on tę należność. To my poczekamy na płatność od Twojego kontrahenta. Dodatkowo od niedawna oferujemy również pożyczki ratalne dla firm w kwocie do 200 000 zł. Formalności załatwiane są szybko i wygodnie, w pełni online. Sprawdź naszą ofertę!

 

Paulina

Ekspert ds. faktoringu

Data publikacji

15.04.2024 r.

Ocena: 5,00 (1 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online