Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Baza wiedzy o faktoringu

Jak lepiej zarządzać swoim czasem? Oto 5 sposobów do wdrożenia od dziś!

smeo_admin

20.06.2022 r

3 minut czytania

Masz problemy z zarządzaniem własnym czasem jako właściciel firmy? Bycie przedsiębiorcą to niełatwa sztuka, a właściwa organizacja jest kluczowa do odniesienia sukcesu w każdej branży. Dowiedz się, jak lepiej zarządzać pracą – oto 5 sprawdzonych sposobów do wdrożenia od zaraz!

Planowanie zadań w przedziale czasowym

Planuj zadania i czas na ich wykonanie. To powinno być ostatnią czynnością, którą wykonasz na koniec dnia pracy. Dzięki temu od razu następnego ranka będziesz wiedzieć, za co się zabrać i ile masz czasu na konkretne zadania. Planuj każdy dzień, tydzień i miesiąc. Zawsze zaczynaj pracę od najbardziej pilnych oraz najważniejszych spraw, tak by nie przegapić ich w natłoku obowiązków. Nadawaj zadaniom priorytety, tworząc listę od najbardziej do najmniej ważnego.
Nie odwlekaj wykonania trudnych prac, bo przez to czujesz się rozkojarzony, myśląc o tym, że najgorsze zostało przed Tobą. Stosuj politykę znaną jako „zjedz tę żabę”, czyli zacznij pracę od tego, co sprawi Ci największą trudność.

Skupianie się na jednej rzeczy

Porzuć wielozadaniowość. Multitasking jest przereklamowany i nie przynosi rezultatów. Badania wskazują, że tracisz czas, gdy robisz kilka rzeczy naraz. Odrywanie się od zadania, by wykonać inne i potem powrót do poprzedniego tasku powoduje rozkojarzenie, rozdrażnienie i wydłuża czas wykonania prac. Gdy załatwiasz kilka spraw jednocześnie, zazwyczaj nie kończysz żadnej z nich. Planuj wykonanie zadań kolejno po sobie, a w danym momencie skupiaj się całkowicie tylko na jednej rzeczy.

Eliminacja rozpraszaczy

By pracować głęboko, to znaczy mocno skoncentrować się na zadaniu i tym samym wykonać je szybciej, postaraj się wyeliminować wszelkie rozpraszacze. Przede wszystkim przestań sprawdzać co chwila maila i kanały social media. Wyznacz sobie godziny, w których czytasz maile i odpisujesz na nie oraz czas na “ogarnianie” Facebooka, Instagrama etc. Zobaczysz, jak dobrze wpłynie na Twoją produktywność odsunięcie się od smartfonu podczas pracy i wyłączenie zbędnych powiadomień. Jeśli telefon jest Ci niezbędny w biznesie, to po prostu na czas pracy blokuj tymczasowo maila i media społecznościowe. Więcej o tym, jak zwiększać produktywność i osiągać cele, poczytasz tutaj.

Delegowanie zadań

Przestań uważać, że jesteś niezastąpiony. Zastanów się, jakie zadania możesz outsourcować i przekazać pracownikom czy kontrahentom, by mieć więcej czasu na zarządzanie firmą. Szczególnie warto delegować czynności, o których masz marne pojęcie i tracisz czas, wykonując je wolno.

Śledzenie swoich aktywności

Zacznij notować codziennie, na co przeznaczasz swój czas pracy. Wpisuj czynności i zadania oraz godziny ich wykonania. Dzięki temu odkryjesz po kilku tygodniach, gdzie tkwi Twój problem, czyli na czym marnotrawisz zbyt wiele czasu. Może za często sprawdzasz maila? Zbyt długo siedzisz na Facebooku? Niepotrzebnie rozmawiasz godzinami przez telefon? Poszukaj wzorców zachowania, których zmiana pozwoli Ci zyskać więcej czasu na ważne zadania.

smeo_admin

Data publikacji

20.06.2022 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online