Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Koszty finansowania dłużnego – przykłady

Czytaj

Analiza finansowa przedsiębiorstwa – metody

Czytaj

Pożyczka na rozwój firmy i działalności

Czytaj

Najnowszy wpis:

Koszty finansowania dłużnego – przykłady

Czytaj

Analiza finansowa przedsiębiorstwa – metody

Czytaj

Pożyczka na rozwój firmy i działalności

Czytaj

Baza wiedzy o faktoringu

Czy faktoring jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm?

smeo_admin

05.10.2022 r

3 minut czytania

Z faktoringu korzystają już nie tylko duże przedsiębiorstwa i korporacje, bo wraz z rozwojem technologii pojawiły się nowe, dobre rozwiązanie dla mniejszych firm. Taka forma finansowania biznesu okazuje się szczególnie korzystna dla małych działalności, w przypadku których zatory płatnicze mogą szybko doprowadzić do likwidacji lub upadku.

Jak działa faktoring dla małych firm?

Faktoring dla małych firm, określany niekiedy mikrofaktoringiem, to odpłatna usługa finansowania faktur z odroczonym terminem płatności, przeznaczona dla przedsiębiorstw z sektora MŚP (sektor małych i średnich przedsiębiorstw). W praktyce jest to pomoc w zachowaniu płynności finansowej firmom, które szukają szybkiej, elastycznej, dopasowanej do potrzeb finansowania. Obecnie odroczenie terminu zapłaty stanowi istotny element, a czasem nawet warunek transakcji między kontrahentami. Kredyt kupiecki z pewnością zwiększa konkurencyjność, jednak w przypadku małych działalności, nieposiadających dostatecznej rezerwy środków, okazuje się ryzykowny. W sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne na teraz, a termin płatności wskazany na fakturze jest odległy, warto skorzystać z usługi faktoringu. Firma pośrednicząca – faktor, wykupi wierzytelności przedsiębiorstwa, czyli faktoranta. W konsekwencji przedsiębiorca niemalże natychmiast uzyskuje dostęp do zamrożonych środków finansowych, a w przypadku wyboru faktoringu pełnego, pozbywa się także odpowiedzialności za niewypłacalność klienta. Wówczas kwestia dochodzenia należności przechodzi na pośrednika oferującego faktoring firmie.  

Faktoring dla MŚP – szybki i wygodny

 Zgodnie z przygotowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) „Raportem o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce” z 2022 r., sektor MŚP stanowi zdecydowaną większość przedsiębiorstw w Polsce. Mimo niesprzyjających warunków ekonomicznych, liczba mikro, małych oraz średnich firm wzrasta rokrocznie. W związku z powyższym na rynku pojawia się coraz więcej instrumentów finansowych dostosowanych do potrzeb wspomnianej grupy przedsiębiorców. Pierwotnie oferty firm faktoringowych były zarezerwowane wyłącznie dla dużych jednostek gospodarczych, ponieważ te mniejsze nie były w stanie spełnić wymogów faktorów. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Faktoring dla MŚP to szybki sposób pozyskania kapitału, cechujący się dużą elastycznością i ograniczeniem formalności do niezbędnego minimum. Oznacza to, iż możliwość skorzystania z tej formy finansowania nie jest uzależniona od wysokości obrotu czy należności, posiadania stałego kontrahenta, liczby lat na rynku lub branży, w jakiej działamy. Istotne, aby nasz klient był wypłacalny i faktury, które planujemy scedować, aktualne.

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

W jakich sytuacjach najlepiej sprawdzi się faktoring dla firm? Sprawdź:

·  gdy Twoja firma nie posiada zdolności kredytowej,

·   gdy potrzebujesz pewnego źródła finansowania bieżącej działalności i rozwoju firmy,

·  gdy borykasz się z tymczasowymi problemami finansowymi spowodowanymi np. sezonowością lub nieuczciwymi klientami,

·  gdy chcesz zabezpieczyć się przed ewentualnymi zatorami płatniczymi,

·  gdy potrzebujesz szybkiego dostępu do środków finansowych bez skomplikowanej procedury weryfikacyjnej.

Jesteś właścicielem firmy z sektora MŚP i zależy Ci na zabezpieczeniu płynności finansowej oraz zwiększeniu możliwości inwestycyjnych Twojego biznesu? Rozważ opcję faktoringu dla małych i średnich przedsiębiorstw. Napisz do nas, a my chętnie przedstawimy Ci naszą ofertę faktoringu dla firm.

smeo_admin

Data publikacji

05.10.2022 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online