Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Rozwój biznesu

6 biznesowych podcastów, które powinieneś znać, jeśli chcesz szybciej rozwinąć swoją firmę

smeo_admin

15.12.2021 r

4 minut czytania

Prowadzenie własnej firmy to niełatwa sztuka, dlatego warto wspomagać się edukacyjnymi podcastami od znawców tematyki biznesowej. Podcasty są obecnie bardzo popularne i nic dziwnego – można zapoznawać się z materiałami niemal wszędzie i zawsze, wystarczy mieć słuchawki, smartfon i chwilę czasu. Jakie podcasty powinieneś znać, jeśli chcesz szybciej rozwijać swoją działalność? Sprawdź naszą listę 6 najlepszych podcastów o prowadzeniu firmy.

Przygody Przedsiębiorców

Podcast Adriana Gorzyckiego i Bartosza Kolanka, który w bardzo nietypowy sposób opowiada o biznesie – poprzez pryzmat doświadczeń zaproszonych gości z różnych wielkich, odnoszących sukcesy firm. Tematy są bardzo przemyślane i konkretne (np. „5 błędów, których nie chcesz popełniać na evencie i w biznesie”, „Czy to jest dobry moment na inwestycje w nieruchomości?”), a goście potrafią z pasją rozmawiać o swoich biznesowych przygodach. Można się wiele nauczyć, czerpiąc z ich doświadczenia i tym samym unikać błędów w prowadzeniu firmy, które oni już popełnili. Gorzycki i Kolanek prowadzą edukacyjną działalność biznesową w ramach marki Przygody Przedsiębiorców od 2017 roku, pomagają także generować leady dla biznesu z pomocą YouTube. Gorzycki przedtem był m.in. internet marketerem i head of POLISHOPA Team, a Kolanek freelancerem działającym w branży IT.

Greg Albrecht Podcast

Greg Albrecht to założyciel Albrecht&Partners, certyfikowany coach, realizujący programy mentoringowe dla start-upów, anioł biznesu, laureat konkursu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie 2019 magazynu „Brief”. Pracował dla przeszło 300 firm. Albrecht także zaprasza gości do swojego podcastu, ale też dzieli się własnym doświadczeniem z prowadzenia biznesu. Odcinki są naszpikowane ciekawymi biznesowymi historiami oraz konkretną wiedzą i poradami. To ich wielka siła – łączą umiejętnie miękką i twardą stronę prowadzenia przedsiębiorstwa. Albrecht nie ogranicza się tylko do tematyki z zakresu rozwoju własnej działalności, ale też porusza szersze aspekty biznesowe jak funkcjonowanie start-upów, pozyskiwanie finansowania na biznes etc.

Zarabiam w biznesie

Podcast Adama Grzesika skupia się stricte na zarządzaniu firmą. Autor przeszedł drogę od handlowca w Cabury Wedel do dyrektora generalnego w Tradis (obecnie Eurocash), a od 2009 roku prowadzi własną firmę. Zajmuje się doradztwem dla właścicieli firm, jest ekspertem w zwiększaniu zysków, w systemach sprzedaży, marketingu etc. W swoim podcaście oferuje bardzo konkretną, skondensowaną wiedzę o skalowaniu biznesu, zarządzaniu budżetem oraz zasobami ludzkimi. W mniejszym stopniu usłyszysz tutaj o marketingu internetowym czy budowaniu marki osobistej, czyli tematach na topie i poruszanych przez większość podcastów, w tym tych z niniejszej listy. Grzesik skupia się na bardziej tradycyjnej stronie prowadzenia firmy i robi to świetnie.

Pani Swojego Czasu „Od kuchni”

Ola Budzyńska, znana w Internecie jako Pani Swojego Czasu to guru zarządzania własnym czasem jako przedsiębiorca i prowadzenia biznesu online. Jej działania są bardzo szerokie – oferuje e-booki, video tutoriale, porady w social media. Prowadzi też podcast zwany „Od kuchni”. Zawiera w nim praktyczne porady, jak prowadzić biznes w Internecie, jak się promować w social media, jak stworzyć kurs online od zera i, oczywiście, jak zarządzać swoim czasem, co jest jej konikiem. Zaletą materiałów oferowanych przez Budzyńską jest jej swoboda wypowiadania się i umiejętność przekazywania nawet skomplikowanych treści w przyswajalny dla odbiorców sposób.

Marketing MasterClass

Podcast Magdaleny Pawłowskiej, ekspertki ds. kursów online, autorki bestsellera „Jedna kampania do wolności”, założycielki INSOURCE Marketing Agency oraz Launch Valley Ltd, także jest mocno skupiony na tematyce biznesu online oraz, jak sama nazwa wskazuje, marketingu internetowego. Zdarzają się jednak odcinki o bardziej uniwersalnym zakresie, np. produktywności przedsiębiorcy. Pawłowska oferuje porady i wskazówki, kierując się własnym doświadczeniem i wiedzą, oraz okazjonalnie zaprasza ekspertów czy odnoszących sukcesy przedsiębiorców.

Ola GO! – Jestem Interaktywna

 Ola Gościniak od ponad 20 lat tworzy strony www, a od 5 lat działa jako freelancerka – w tym czasie postawiła ponad 250 stron internetowych. Od 2 lat zajmuje się edukacją w zakresie bycia interaktywnym przedsiębiorcą. Proponuje w swoich podcastach bardzo konkretną dawkę know-how. Odpowiada na pytania, jak zrobić to czy owo, od przygotowania webinaru przez napisanie sprzedających tekstów po postawienie własnej strony www. Zaprasza także inspirujących gości np. Dagmarę Kokoszkę-Lasotę, specjalistkę ds. psychologii marketingu i sprzedaży oraz edukatorkę ds. social media. Nawet laik szybko wdroży się z Olą w świat prowadzenia biznesu w erze cyfryzacji.

Mało Wam jeszcze dawki biznesowego know-how? Przejrzyjcie Spotify czy inną platformę z podcastami, a znajdziecie tam prawdziwą kopalnię wiedzy. Jeśli znacie angielski, to oferta jest jeszcze szersza! Możecie też sprawdzić podcasty o prowadzeniu biznesu polecane przez nas kilka lat temu – niektóre wciąż są na topie! 

smeo_admin

Data publikacji

15.12.2021 r.

Ocena: 5,00 (1 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online