Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Baza wiedzy o faktoringu

Jak w SMEO weryfikujemy online tożsamość i przychody klientów?

smeo_admin

11.04.2018 r

4 minut czytania

Faktoring to ciekawe rozwiązanie dla rozwijających się firm. Pozwala na przyspieszenie płatności za faktury i otrzymanie środków niezbędnych do zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Z tego też powodu coraz więcej biznesów, również tych jednoosobowych, zaczyna korzystać z możliwości, jakie daje faktoring. Zwłaszcza, że dzięki wykorzystaniu specjalnych mechanizmów weryfikacyjnych, cały proces uruchamiania tego typu usługi może być skrócony nawet do kilkunastu minut! Tak działamy w SMEO i postanowiliśmy opisać to w poniższym artykule.

Co jest najważniejsze w biznesie XXI wieku?

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że przy wykorzystaniu obecnej technologii jesteś w stanie prowadzić swoją firmę w stu procentach online, bez potrzeby fizycznego kontaktu z innymi ludźmi czy – w wielu przypadkach – również urzędami. Internetowe konta bankowe, poczta e-mail, komunikatory do telekonferencji, narzędzia analityczne – to wszystko dostępne jest z poziomu aplikacji komputerowych, oferując szybki oraz wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych usług i informacji.

Z tego też powodu w obecnym świecie dużą wagę przykłada się do wygody w biznesie. W tym kierunku idą również wszelkie technologie i usługi związane z jego wspomaganiem oraz ciągłym rozwojem. Dotyczy to również coraz prężniej rozwijającej się branży usług faktoringowych.

W SMEO wierzymy, że najważniejszą rzeczą w prowadzeniu firmy jest wygoda działania. Z tego właśnie powodu wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie mające na celu proste i szybkie skorzystanie z naszej oferty.

Faktoring w 100% online?

Możliwość skorzystania z faktoringu w SMEO wymaga wypełnienia dedykowanego formularza i przejścia procesu weryfikacyjnego. Dla poprawienia Twojej wygody w tej kwestii wprowadziliśmy rozwiązanie, które zapewnia pełne zautomatyzowanie tego procesu, skracając czas jego trwania nawet do kilkunastu minut. W jaki sposób?

Narzędzie, którego używamy, pozwala nam na zdalne, automatyczne weryfikowanie poprawności wprowadzanych przez Ciebie w formularzu danych. Specjalny system umożliwia pozyskanie niezbędnych danych bezpośrednio z Twojego konta bankowego oraz zestawienie ich z wpisanymi w formularzu danymi.

W praktyce odbywa się to w 5 prostych krokach.

Czy weryfikacja przez konto bankowe jest bezpieczna?

Wszędzie mówi się o konieczności chronienia swoich danych logowania do konta bankowych i niepodawania ich w nieodpowiednich miejscach. Jest to słuszne działanie – nie powinieneś pod żadnym pretekstem logować się do bankowości elektronicznej poprzez niezaufane strony. Dlaczego więc wykorzystywany przez nas mechanizm do weryfikacji danych przy pomocy konta bankowego jest bezpieczny? Aby tak twierdzić mamy kilka mocnych dowodów:

  • bezpieczeństwo wymiany danych: logowanie do banku i przekazywanie danych odbywa się poprzez bezpieczny protokół SSL stanowiący w obecnych czasach najskuteczniejsze narzędzie do ochrony informacji przesyłanych w internecie. Z podobnych protokołów korzysta m.in. Twój bank, kiedy logujesz się na swoje konto;
  • ograniczone przekazywanie danych wrażliwych: z Twojego konta bankowego pozyskujemy tylko te dane, które są absolutnie niezbędne do przeprowadzenia pełnej weryfikacji zgłoszenia, tj.: dane firmy, płatności za składki ZUS, VAT i podatek dochodowy (nie musisz występować do urzędów o zaświadczenia o niezaleganiu). Nasz system weryfikacyjny zestawia je następnie z informacjami przekazanymi przez Ciebie w formularzu;
  • dane nie są nigdzie zapisywane na stałe: wszystkie dane, które nasze narzędzie weryfikujące pobiera z Twojego konta bankowego zostają trwale usunięte wraz z wygaśnięciem sesji połączenia z bankiem.

Jakie możliwości daje proces weryfikacji online?

Z biznesowego punktu widzenia, proces weryfikacji danych przeprowadzany poprzez informacje pozyskane z konta bankowego jest niezwykle prosty i skuteczny. Stanowi on ułatwienie zarówno dla przedsiębiorcy, jak i firmy świadczącej interesujące go usługi. Skraca maksymalnie czas rozpoczęcia współpracy i ogranicza formalności do niezbędnego minimum.

Podsumowując, wykorzystywane przez nas narzędzie weryfikacyjne:

  • pozwala zweryfikować wprowadzone w formularzu dane ze stanem faktycznym, przez co decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego to kwestia najwyżej minut;
  • ułatwia przeprowadzenie procesu weryfikacji poprzez przeniesienie go w 100% do online’u – nie musisz w celu potwierdzenia prawdziwości danych przesyłać nam żadnych skanów, dodatkowych plików, wydruków itp.;
  • zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dzięki odpowiedniemu szyfrowaniu przesyłanych informacji i protokołom zabezpieczającym.

Wykorzystywane przez nas rozwiązanie znacznie skraca proces rozpoczęcia współpracy z Twoją firmą. Ułatwia też uzyskanie niezbędnego limitu faktoringowego, który wykorzystasz na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Przede wszystkim jednak umożliwia zrobienie tego wszystkiego bez potrzeby wychodzenia z domu, ograniczając się do jednego okna w przeglądarce internetowej. Witamy w XXI wieku.

smeo_admin

Data publikacji

11.04.2018 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online