Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Najnowszy wpis:

Źródła finansowania inwestycji w firmie

Czytaj

Kredyt kupiecki – co to jest?

Czytaj

Jak poradzić sobie ze spłatą ZUS i US?

Czytaj

Aktualności

Kondycja finansowa przedsiębiorstwa w dobie pandemii koronawirusa

smeo_admin

20.03.2020 r

4 minut czytania

Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się tego, że nasza rzeczywistość może wyglądać tak jak dziś. Choć skutki pandemii koronawirusa dla gospodarki ciężko jest dokładnie przewidzieć, to nie ma żadnych wątpliwości, że sytuacja właściciela przeciętnej firmy oraz kondycja finansowa jego przedsiębiorstwa jest coraz gorsza. Kiedy koronawirus uderza w gospodarkę konsumpcja spada, zamknięte granice wpływają na ograniczenie transportu, a w produkcji daje się zauważyć przestoje, część firm dopada brak płynności finansowej.

Kiedy kondycja finansowa przedsiębiorstw jest coraz słabsza

Badania wskazują, że główną przyczyną upadłości i bankructwa zarówno małych jak i dużych przedsiębiorstw jest brak płynności finansowej, czyli zdolności do terminowego regulowania bieżących zobowiązań. Wpływa to na pogorszenie współpracy z dostawcami, odbiorcami i ogranicza dostęp do usług finansowych. Uniemożliwia firmie rozwój, ale przede wszystkim zaburza codzienne prowadzenie biznesu.

Kiedy firmie zaczyna brakować środków na prowadzenie bieżącej działalności pojawiają się problemy. Brakuje pieniędzy na terminowe opłacenie podatków, pensji pracowników, rat leasingowych czy czynszu i rachunków. Każde przedsiębiorstwo ma taką listę stałych, comiesięcznych kosztów które ponosi niezależnie od tego czy firma generuje aktualnie przychody. A przecież wielu przedsiębiorców dodatkowo mierzy się z problemem długich terminów płatności. Na przelewy za wykonaną usługę muszą czekać aż 60 czy nawet 90 dni.

Faktoring pomoże przedsiębiorcom

Przedsiębiorcy z niecierpliwością wyczekują pomocy ze strony państwa. Tzw. tarcza antykryzysowa ma uchronić firmy przed skutkami pandemii koronawirusa. Doświadczeni właściciele firm wiedzą jednak, że rzeczywistość rzadko kiedy jest tak kolorowa jak w medialnych relacjach. Warto pomyśleć zawczasu, co można zrobić samemu już dziś, aby ratować swoją firmę.

Co może zrobić przedsiębiorca jeśli nie chce albo z jakichś względów nie może pakować się w kredyt? Tu z pomocą przychodzi faktoring. Jest to usługa, dzięki której firma może zamienić wystawione faktury na gotówkę. Dzięki temu przyspiesza płatność za wykonaną pracę i nie musi czekać na przelewy do terminu płatności na fakturze. Może wypłacić zarobione pieniądze kiedy akurat potrzebuje zastrzyku gotówki. Z tego rozwiązania może skorzystać niemal każda firma, która wystawia faktury z odroczonym terminem płatności.

Wystawiłeś fakturę? Zamień ją na gotówkę

Jak działa faktoring? Co bardzo ważne obecnie – wszystko można załatwić bezpiecznie przez internet, bez wychodzenia z domu. W SMEO wspieramy akcję #Zostańwdomu. Nasi pracownicy pracują w trybie zdalnym, ale nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonowanie firmy. Dzięki temu, że nasza usługa jest w 100% online, możemy w dalszym ciągu bez problemów pomagać przedsiębiorcom w czasie, kiedy akurat brakuje im pieniędzy.

Jak zdobyć środki? Wystarczy złożyć wniosek on-line, co zajmie ok. 5 minut. Po weryfikacji wniosku przyznajemy przedsiębiorcy limit faktoringowy. Jest to maksymalna kwota, jaką można wypłacić – oferujemy limity od 15 000 zł do nawet 250 000 zł.

Na starcie nic nie płacisz

Złożenie wniosku i przyznanie limitu jest całkowicie darmowe. Przypuśćmy, że po weryfikacji wniosku otrzymujesz limit w wysokości 70 000 zł. To znaczy, że masz możliwość wypłaty środków z Twoich faktur do takiej wartości. Daje to komfort, że w dowolnym momencie, kiedy akurat będzie potrzeba wcześniejszej wypłaty środków, będziesz mógł w kilkanaście minut otrzymać przelew. Nie ma żadnych stałych opłat. Zapłacisz tylko za tyle dni ile będziesz korzystał z usługi.

Jak działa faktoring?

Jeśli masz już konto i przyznany limit, po prostu wysyłasz do SMEO zdjęcie lub skan wystawionej faktury. Po weryfikacji dokumentu, otrzymasz przelew, nawet w 15 minut. Pieniądze możesz przeznaczyć na co tylko chcesz.

Jeśli nie korzystałeś jeszcze z faktoringu w SMEO, możesz wziąć udział w promocji i przetestować usługę w specjalnej cenie. Finansowanie pierwszej faktury kosztuje jedynie 1% wartości faktury. Nieważne, przez jak długo będziesz potrzebował finansowania – może to być nawet 90 dni. Możesz również sfinansować fakturę do wysokości Twojego limit, a więc jeśli przyznano Ci limit 70 000 zł, możesz sfinansować pierwszą fakturę o takiej właśnie wartości i itak zapłacisz jedynie 1%.

Dlaczego warto skorzystać?

  • faktoring SMEO to najtańszy faktoring on-line na rynku,
  • zero opłaty wstępnej,
  • bez stałych kosztów,
  • darmowy limit faktoringowy: 15 000 zł – 250 000 zł,
  • finansujemy faktury w PLN oraz EUR,
  • Promocja 1% dla nowych klientów,
  • wszystko załatwisz bez wychodzenia w domu,
  • pieniądze na koncie już w 15 minut,
  • koszt faktoringu odliczysz od podatku,
  • usługa nie wpływa na Twoją zdolność kredytową.

Nie potrzebujesz zbędnych dokumentów, a Twoja firma nie musi mieć długiego stażu działalności wykazywać zysków ani regularnych przychodów. Wychodzimy naprzeciw potrzebom tych najmniejszych firm, które mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania w innych instytucjach, np. bankach.

smeo_admin

Data publikacji

20.03.2020 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online