Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.Czy muszę wysyłać dodatkowe dokumenty, np. wyciągi bankowe?

W zdecydowanej większości przypadków wysyłka dodatkowych dokumentów (np. wyciągów bankowych) nie jest konieczna. Wyjątkiem jest sytuacja gdy bank, z którego korzystasz nie jest obsługiwany przez Kontomatik.

Czy weryfikacja konta bankowego przez usługę Kontomatik jest bezpieczna?

Tak. Szyfrowana metoda weryfikacji danych i badanie przepływów na koncie jest w 100% bezpieczne. Współpracujemy z renomowanymi firmami stosującymi zaawansowane rozwiązania i posiadającymi odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Przesyłanie danych odbywa się poprzez jednorazowe szyfrowane połączenie, pobierane są jedynie dane adresowe i przepływy na koncie, bez danych do logowania. Po zbadaniu zdolności do przyznania limitu faktoringowego dane finansowe są trwale usuwane. Weryfikacja danych jest szyfrowana i zabezpieczona certyfikatem. Stosowane metody bezpieczeństwa gwarantują, że żadne dane nie mogą zostać przechwycone przez osoby trzecie. Dowiedz się więcej.

Co to jest Kontomatik i na czym polega weryfikacja konta bankowego?

Kontomatik to aplikacja, która pozwala szybko zweryfikować konto bankowe. Usługa ta pobiera historię konta oraz w sposób automatyczny dokonuje oceny. Dzięki temu nie musisz przesyłać do nas ani zaświadczeń z urzędu, ani wyciągów bankowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zdecydować o przyznaniu limitu faktoringowego w 5 min. Żadne dane dostępowe nie są gromadzone, a także nikt nie ma do nich wglądu na żadnym etapie procesu. Twórcą Kontomatik jest polska spółka Kontomierz.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Jaki termin płatności powinna mieć faktura żeby została sfinansowana?

Aby faktura została sfinansowana, powinna być z minimum 7 dniowym, maksymalnie 90 dniowym terminem płatności. Należy ją wprowadzić co najmniej 3 dni przed terminem zapadalności.

Kiedy mogę się spodziewać decyzji?

Decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego następuje w przeciągu kilku minut. Jednakże może się przytrafić, że Twój wniosek będziemy musieli rozpatrzyć indywidualnie. W takim wypadku decyzja powinna nastąpić w przeciągu kilku godzin.

Czy pomagacie nowym firmom?

Tak! O finansowanie w SMEO mogą ubiegać się firmy już od pierwszego dnia działalności. Wystarczy, że firma zarejestrowana jest w Polsce.

Jak podpisać Umowę cesji?

W momencie wystąpienia potrzeby Umowy o cesji, wysyłamy do Kontrahenta zawiadomienie. To zawiadomienie kontrahent musi podpisać i odesłać do nas.

Kto powinien spłacić fakturę w terminie płatności?

Fakturę w terminie płatności powinien spłacić Kontrahent.

Co to jest warunkowa Umowa Cesji?

Warunkowa Umowa Cesji to zapis w umowie lub zleceniu wskazujący na to, że cesja może mieć miejsce tylko w sytuacji, kiedy kontrahent się na nią zgodzi.

Jak wysłać fakturę?

Jeżeli posiadasz plik PDF, PNG, JPG, TIFF albo GIFF Twojej faktury wystarczy, że dodasz plik w naszym panelu klienta znajdującym się na stronie: https://smeo24.pl/frontoffice/login Jeżeli nie posiadasz takiego pliku, możesz także zrobić jej zdjęcie i przesłać do nas. Pamiętaj tylko, żeby zdjęcie obejmowało całą fakturę i było wyraźne.

Czy mogę rozliczać faktury po terminie płatności?

Nie. Faktoring nie jest windykacją. Finansujemy tylko te faktury, których termin płatności jeszcze nie upłynął.

Co zrobić, aby zwiększyć limit?

Po zalogowaniu się do Panelu Klienta, tuż pod wskaźnikiem aktualnego limitu faktoringowego znajduje się przycisk “Zwiększ limit”, kliknięcie w niego zapoczątkuje proces zwiększania limitu faktoringowego. Skontaktujemy się z Tobą, aby indywidualnie rozpatrzyć Twój wniosek o zwiększenie limitu.

Jak wygląda weryfikacja faktur oraz kontrahenta?

Każda zgłoszona faktura przechodzi przez nasze wewnętrzne systemy weryfikacji (które nie są upublicznione ze względów bezpieczeństwa). Bierzemy w nich pod uwagę takie aspekty jak wiarygodność kontrahenta, oraz wartość faktury.

Złóż darmowy wniosek