Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

FAQ

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.Ile to kosztuje?

W zależności od wybranej oferty prowizja faktoringowa wynosi od 0,09% dziennie do 0,12%. Do tego dochodzi koszt odsetek 15% w skali roku.

Czy koszty faktoringu mogę odliczyć od podatku?

Tak! To jest jedna z wielu zalet faktoringu, a także cecha, którą faktoring góruje nad pożyczką czy kredytem. Wynika to z art. 43 ust. 1 pkt 15, art. 86 ust. 1, art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług – j.t. Dz.U. z 2016 r. poz. 710; ost.zm. Dz.U. z 2016 r. poz. 846

Jakie są limity?

Limit jest przyznawany po indywidualnej ocenie Twojej zdolności faktoringowej. Wynosi on od 50 000,00 PLN do nawet 2 000 000,00 PLN. Limit do 100 000,00 PLN wymaga jedynie podpisu umowy online. Przy limicie powyżej tej kwoty przyjedzie do Ciebie kurier z umową w wersji papierowej, zostaniesz wtedy poproszony o podpisanie jej przy nim.

Ile procent wartości faktury przelejecie na moje konto?

W ramach dostępnego limitu faktoringowego, przelejemy w 24 godziny do 100% wartości netto faktury.

Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

W przeciwieństwie do naszych konkurentów, u nas nie ma opłat za przyznanie limitu faktoringowego i za prowadzenie konta. Jedyną opłatą jaką ponosisz za finansowanie faktur jest prowizja od faktury. Ponadto każdy klient pod koniec miesiąca otrzymuje fakturę za odsetki. Odsetki są naliczane dziennie przez okres faktycznego finansowania.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

Pieniądze otrzymasz już w ciągu 24 godzin od potwierdzenia transakcji z kontrahentem!

Czy faktury wystawione w Euro są finansowane?

Tak, finansujemy również faktury w euro.

Kto płaci za opóźnienie w spłacie faktury?

Wiemy, że drobne opóźnienia mogą zdarzyć się każdemu, dlatego wprowadziliśmy Darmowy Okres Dodatkowego Finansowania. Jest to dodatkowe 5 dni na spłatę faktury, za które nie musisz dodatkowo zapłacić. Każdy kolejny dzień opóźnienia w spłacie faktury zgodnie ze stawkami podanymi w tabeli prowizji i opłat, opłacany jest przez Ciebie.

Co w sytuacji gdy kontrahent zapłaci przed czasem?

Prowizja pobierana jest w momencie wypłaty zaliczki, dlatego w sytuacji gdy faktura wystawiona jest na np. 30 dni, pobieramy z góry opłatę za ten okres. Wcześniejsza spłata przez kontrahenta, nie uprawnia do zwrotu prowizji.

Jakie są obecnie promocje?

Informacje na temat aktualnie prowadzonych promocji znajdują się na podstronie dotyczącej promocji: https://smeo.pl/promocje/zmien-faktora

Co zrobić aby finansować faktury wystawione w euro?

Jeśli jesteś już naszym klientem i chcesz zacząć finansować faktury wystawione w euro, prześlij numer Twojego rachunku w EURO do Biura Obsługi Klienta w SMEO na kontakt@smeo.pl. Wraz z numerem wyślij dokument potwierdzający, że wskazany numer rachunku należy do Twojej firmy. Może to być np. pierwsza strona umowy z bankiem czy potwierdzenie przelewu z tego konta.

Złóż wniosek online