Strefa klienta Zaloguj się do: Panelu faktoringu Panelu pożyczki

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Nasz doradca wkrótce się z Tobą skontaktuje.
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za wypełnienie formularza!

Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Dziękujemy za umówienie spotkania!

Na wskazany adres e-mail wysłaliśmy zaproszenie
na spotkanie on-line. Do zobaczenia!
Skorzystaj z faktoringu SMEO,
a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Dziękujemy za subskrypcję naszego newslettera!

Będziesz otrzymywać informacje o SMEO. Skorzystaj z faktoringu SMEO, a pieniądze na konto otrzymasz w 5 minut!

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Najnowszy wpis:

Jakie są korzyści karty kredytowej dla firmy?

Czytaj

Jak sfinansować zakup sprzętu dla firmy?

Czytaj

Kredyt dla firm – przygotuj się w 6 krokach

Czytaj

Baza wiedzy o faktoringu

Czy faktoring jest dla Ciebie? Poznaj 3 historie naszych klientów!

Paulina

05.02.2024 r

4 minut czytania

Zastanawiasz się, czy faktoring to rozwiązanie dla ciebie? Sprawdź, jakie są korzyści tego typu finansowania. Poznaj historie naszych klientów, dla których faktoring jest sporym ułatwieniem w prowadzeniu i skalowaniu biznesu.

Co daje faktoring?

Jakie są korzyści faktoringu? Do tych najważniejszych zaliczamy:

  •       Zachowanie płynności finansowej

Swobodny dostęp do środków finansowych od razu po wystawieniu faktur pozwala na utrzymanie płynności finansowej i dowolne zarządzanie pieniędzmi bez konieczności oczekiwania na uiszczenie opłaty od kontrahentów.

Możliwość wykorzystania od razu środków z faktur na ekspansję, zdobycie nowych technologii, rozwój, skalowanie biznesu, marketing etc. – dowolny cel, który szybciej pozwoli rozwijać twój biznes.

  •       Utrzymanie przewagi konkurencyjnej

Dzięki otrzymywaniu finansowania od faktora można wystawiać faktury nawet z bardzo długim terminem spłaty i elastycznie dopasować warunki do kontrahenta, nie tracąc przy tym płynności finansowej.

  •       Ochrona przed złymi skutkami inflacji

Przy fakturach z odroczoną płatnością pieniądze w czasie od wystawienia dokumentu do spłaty zadłużenia mogą mocno stracić na wartości, zwłaszcza gdy panuje wysoka inflacja. Wypłata środków od razu po wystawieniu faktury pozwala tego uniknąć i umożliwia także od razu spożytkowanie pieniędzy na produkty i usługi zanim wzrosną znacznie ich ceny.

  •       Możliwość weryfikacji kontrahentów i monitoringu należności

Faktorzy proponują też często dodatkowe usługi jak weryfikacja kontrahentów za darmo. Samo podpisanie umowy z faktorem stanowi dla wielu kontrahentów motywację by spłacać faktury na czas, gdy zobaczą nazwę i numer konta poważanej instytucji finansowej na fakturach.

Dla kogo jest faktoring?

Jak pokazuje nasze doświadczenie: dla każdego! Nasi klienci pochodzą z różnych branż – spożywczej, budowlanej, usługowej, transportowej. To firmy większe i mniejsze, zatrudniające pracowników i opierające się tylko na właścicielu mającym jednoosobową działalność gospodarczą. Z faktoringu w SMEO korzystają przedsiębiorcy mający kilkudziesięciu dużych klientów z różnych sektorów,  ale też wystawiający faktury dla małych firm czy działający na zasadzie umowy ramowej z jednym dużym kontrahentem. Przyznawane limity faktoringowe są w zakresie od kwot kilkunastu tysięcy złotych do nawet 2 000 000 złotych.

Case studies: historie naszych klientów

Poznaj kilka inspirujących historii naszych klientów, którzy od lat współpracują z nami i czerpią korzyści z faktoringu.

Klient z branży produkcji spożywczej: dodatkowe źródło finansowania

Kto? Producent mąki mający kilkadziesiąt kontrahentów o różnej strukturze – małe firmy i wielkie, znane korporacje, miał problem z utrzymaniem płynności finansowej.

Problem? Pomimo otrzymania finansowania od faktora bankowego potrzebował dodatkowego źródła finansowania, by móc na bieżąco obracać środkami, nie czekając na spłaty od klientów, z których każdy miał inne wymagania co do warunków płatności.

Rozwiązanie? Przedsiębiorca w 48 godzin zyskał w SMEO limit faktoringowy do 200 000 zł, dzięki czemu od razu mógł finansować pierwsze faktury i szybko otrzymać gotówkę na dowolne cele.

Klient z branży budowlanej: skalowanie biznesu

Kto? Klient zajmujący się m.in. budową i wykończeniem domów, a także pracami brukarskimi w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej, świadczy usługi dla mniejszych firm, gmin i osób prywatnych.

Problem? Jak to bywa w branży budowlanej, wpierw wygrywa się kontrakty, potem trzeba mieć środki na pokrycie częściowych faktur przy realizacji kolejnych etapów prac, a dopiero na koniec otrzymuje się zapłatę za całość inwestycji. Przy zwyczajowych w branży budowlanej fakturach z terminem 90 dni płatności trudno o utrzymanie płynności finansowej i regularny rozwój biznesu.

Rozwiązanie? Dzięki otrzymanemu limitowi faktoringowemu w wysokości 80 000 złotych klient mógł przeznaczać środki z faktur na zakup materiałów, bieżące potrzeby i wynagrodzenia dla podwykonawców, a także na spłatę rat leasingowych za najnowszy sprzęt. Dzięki temu zyskał możliwość brania udziału w kolejnych przetargach i skalowania biznesu. Jednocześnie nie musiał zrezygnować z wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności.

Klient z branży sprzątającej: lepsze warunki dla kontrahentów

Kto? Firma zajmująca się sprzątaniem budynków i obiektów przemysłowych w ramach prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej ma podpisaną ramową umowę z jednym dużym klientem.

Problem? Jedyny kontrahent to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, która wymaga długich terminów płatności na fakturach.

Rozwiązanie? Limit faktoringowy do 62 000 złotych pozwala uzyskać stały dostęp do środków na zakup materiałów, opłatę wynagrodzeń, spłaty rat leasingowych za sprzęt. Jednocześnie umożliwia zachowanie warunków umowy ramowej i długich terminów płatności, na których zależy jedynemu kontrahentowi faktoranta. Pozostaje stałość i pewność współpracy, bez konieczności szukania coraz to nowszych zleceń.

 

 

Paulina

Ekspert ds. faktoringu

Data publikacji

05.02.2024 r.

Ocena: 0,00 (0 opini)
Loading...

Zapisz się do newslettera

  Adres e-mail *  

Czytaj dalej

Sprawdź inne wartościowe wpisy

Złóż wniosek online