Promocja! Tylko 1% prowizji za wymianę 1. faktury sprzedażowej

Pieniądze bez kredytu. Finansowanie faktur od 7 do 90 dni:  

 • tylko 100 zł za 10 000 zł na 90 dni,
 • do 150 000 zł w gotówce,
 • cały proces online,
 • decyzja w 19 sekund,
 • pieniądze na koncie w 15 minut.
0
400
150 000
0
10
90
0
0
Za finansowanie kolejnej faktury zapłacisz tylko
Wartość faktury netto
Ilość dni finansowania faktury
Oblicz
?
Ilość dni od zgłoszenia faktury do SMEO i wypłaty pieniędzy do terminu jej płatności
?
Na całkowity, promocyjny koszt finansowania pierwszej faktury składa się:
 • Koszt prowizji XX.XX wartości netto, który wynosi XX.XX pobierany w momencie wypłaty zaliczki za fakturę
 • Odsetki 0%! w skali roku, które wynoszą dla wybranego okresu XX.XX i naliczane są na koniec każdego miesiąca
?
Na całkowity koszt finansowania każdej, kolejnej faktury składa się:
 • Koszt prowizji XX.XX dziennie, który wynosi XX.XX pobierany w momencie wypłaty zaliczki za fakturę
 • Odsetki 10% w skali roku, które wynoszą dla wybranego okresu XX.XX i naliczane są na koniec każdego miesiąca
Logo PZF
Logo KPF
Logo wyborcza.pl
Logo Rzeczpospolita
Logo Pula Biznesu
Logo Dziennik Gazeta Prawna

Kim jesteś?

Chcemy przygotować dla Ciebie spersonalizowaną ofertę.

Jesteśmy fair!

Wygoda i elastyczne warunki finansowania, to to, co Ci się należy. Zawsze!

Szybkość

Korzystanie ze SMEO jest łatwe i szybkie. Decyzję o finansowaniu dostajesz w kilka minut.

Elastyczna cena

Za krótszy okres finansowania zapłacisz mniej. Przykładowo, za fakturę w wysokości 5000 PLN zapłacisz 180 PLN prowizji za 30 dni, i tylko 87 PLN za 14 dni.

Wygoda

Przesyłaj faktury jak chcesz i kiedy chcesz. Bez papierów! Nawet przez telefon. Łatwizna.

Pieniądze z faktur od ręki na Twoim koncie.

Pomagamy Ci osiągnąć płynność finansową.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i wystawiasz faktury z odroczonymi terminami płatności, to SMEO jest dla Ciebie.

Pomagamy Ci rosnąć. Zdobywaj lepsze zlecenia, oferując swoim klientom dłuższe terminy płatności.

Poprawiamy płynność. Nie zabraknie Ci funduszy na nagłe inwestycje i bieżące wydatki.

Wspieramy Twoją wiarygodność. Płać terminowo swoje zobowiązania i buduj zaufanie wśród kontrahentów.

Jak działa SMEO?

Ty wprowadzasz faktury. My wypłacamy pieniądze.

KROK PIERWSZY

Zajmie Ci to kilka minut. Wystarczy komputer lub telefon. Sprawdzimy Twoje dane i przyznamy Ci limit finansowania, a umowę podpiszesz online.

KROK DRUGI

Zrób zdjęcie faktury i wgraj je do systemu. My zajmiemy się jej weryfikacją, a Ty w 15 minut dostaniesz zaliczkę z faktury na konto.

KROK TRZECI

Po rozliczeniu wierzytelności przez SMEO przelewamy Ci pozostałe pieniądze, czyli kwotę podatku VAT.

Zespół, który wspiera Twój rozwój

Od ponad 8 lat staramy się przełamać stereotyp, że faktoring jest tylko dla największych korporacji. Stworzyliśmy SMEO dla małych i średnich firm oraz freelancerów. Dzielimy się naszą wiedzą, pomagamy uzyskać płynność finansową,
a Ty możesz spokojnie zająć się budową swojej firmy.

Stworzyliśmy SMEO, bo wierzymy w Twój biznes!

Zespół, który wspiera Twój rozwój

Od ponad 8 lat staramy się przełamać stereotyp, że faktoring jest tylko dla największych korporacji. Stworzyliśmy SMEO dla małych i średnich firm oraz freelancerów. Dzielimy się naszą wiedzą, pomagamy uzyskać płynność finansową,
a Ty możesz spokojnie zająć się budową swojej firmy.

Stworzyliśmy SMEO, bo wierzymy w Twój biznes!

Często zadawane pytania

Faktoring krok po kroku

W SMEO możesz uzyskać finansowanie wystawionych swoim kontrahentom faktur z odroczonymi terminami płatności – termin płatności do 90 dni, minimalna wartość faktury 400 PLN netto.

Jak to działa?

 • Dostarczasz towar lub usługę kontrahentowi.
 • Wystawiasz fakturę z odroczonym terminem płatności oraz dedykowanym dla siebie numerem rachunku bankowego w SMEO.
 • Przesyłasz ją kontrahentowi, a kopię faktury do SMEO.
 • Nabywamy wierzytelność i finansujemy ją, wpłacając Tobie zaliczkę, czyli maksymalnie kwotę netto faktury VAT, potrąconą o naliczoną prowizję.
 • Przelewamy zaliczkę na Twoje konto.
 • Twój kontrahent w terminie płatności faktury spłaca ją do SMEO, a Ty po rozliczeniu wierzytelności przez SMEO otrzymujesz pozostałą kwotę. Przelewamy ją na Twoje konto.

Jak wygląda analiza zdolności online?

Podczas składania wniosku będziesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto bankowe, które służy Ci do obsługi Twojej działalności gospodarczej (np. wykonujesz z niego przelewy do ZUS czy US).

Jest to szyfrowana metoda weryfikacji danych, która pozwala nam realizować proces w całości online. Jednocześnie potwierdzamy Twoje dane, co zwalnia Cię z wykonywania dodatkowych formalności (mikro przelewy czy poświadczenie podpisem elektronicznym) oraz bada Twoją zdolność do przyznania faktoringu SMEO. Analizie podlega historia przepływów finansowych w celu przyznania CI jak najwyższego limitu na finansowanie Twoich faktów.

Czy złożenie wniosku i analiza online są bezpieczne?

Tak. Szyfrowana metoda weryfikacji danych i badanie przepływów na koncie jest 100% bezpieczna. Współpracujemy z renomowanymi firmami stosującymi zaawansowane rozwiązania i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Przesyłanie danych odbywa się poprzez jednorazowe szyfrowane połączenie i pobierane są jedynie dane adresowe i przepływy na koncie, bez danych do logowania. Po przebadaniu zdolności do przyznania limitu faktoringowego dane finansowe są trwale usuwane.

Weryfikacja danych jest szyfrowana i zabezpieczona certyfikatem. Stosowane metody bezpieczeństwa gwarantują, że żadne dane nie mogą zostać przechwycone przez osoby trzecie.

Dla kogo jest faktoring?

Faktoring sprawdza się, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, a oczekiwanie na pieniądze “zamrożone” w fakturach uniemożliwia Ci prowadzenie bieżącej działalności.

Z faktoringu korzystają przedsiębiorcy, którzy:

 • Mają potrzebę szybkiego dostępu do gotówki niezbędnej do rozwoju firmy, a ona jest „zamrożona” w fakturach.
 • Mają problemy ze ściąganiem należności (odbiorcy opóźniają się w płatnościach, a klient nie ma wobec nich dominującej pozycji).
 • Potrzebują elastycznej formy finansowania poprawiającej płynność finansową firmy.
 • Wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności.

Zalety faktoringu

 • Szybki dostęp do gotówki „zamrożonej” w fakturach.
 • Wsparcie płynności finansowej Twojej firmy.
 • Poprawa dyscypliny płatniczej Twoich kontrahentów.
 • Wygodne finansowanie faktur z terminami płatności.
 • Możliwość wydłużenia terminów płatności dla Twoich kontrahentów, a więc wzrost konkurencyjności.
 • Możliwość negocjowania rabatów u dostawców w zamian za płatności gotówkowe.

Jak zacząć korzystać z usługi?

Aby zacząć korzystać z faktoringu, wystarczy na naszej stronie internetowej wypełnić formularz wniosku, podając w nim swoje dane i dane swojej firmy, oraz weryfikując swoją tożsamość poprzez zalogowanie się do banku.

Po otrzymaniu w kilka minut pozytywnej decyzji podpisujesz umowę online i dostajesz dostęp do limitu faktoringowego w wysokości 5.000,00 PLN. Aby skorzystać z wyższej kwoty przyznanego limitu, zamów kuriera z umową w wersji papierowej i potwierdź swój podpis – podpisując umowę w wersji papierowej przy kurierze.

Teraz tylko jeden krok dzieli Cię od otrzymania pieniędzy z Twoich faktur. Wystarczy zrobić skan lub zdjęcie faktury i przesłać je do weryfikacji faktora, korzystając z naszej aplikacji SMEO24.pl. Akceptacja faktury i wypłata zaliczki z niej trwa ok. 15 minut. Pozostaje Ci tylko zalogować się na swój rachunek bankowy i korzystać z pieniędzy, realizując kolejne zlecenia.

Jakie faktury mogę zgłosić do finansowania?

Aby faktura została sfinansowana, powinna być wystawiona z terminem płatności między 7 a 90 dni, a jej minimalna wartość powinna wynosić 400 PLN netto.

Do faktoringu przyjmowane są faktury VAT za zrealizowane dla Twoich kontrahentów usługi lub dostarczone do nich towary. Nie mogą być przeterminowane. SMEO nie finansuje również faktur z płatnością gotówkową, więc pamiętaj, że formą płatności powinien być przelew.

Dodatkowo na fakturze konieczna jest zmiana rachunku bankowego do zapłaty na dedykowany Tobie rachunek bankowy w SMEO – znajdziesz ten numer, logując się do SMEO24.pl. Brak numeru rachunku bankowego SMEO na fakturze może spowodować obniżenie kwoty wypłaconej zaliczki z faktury VAT.

Co to jest cesja wierzytelności?

Cesja wierzytelności to przeniesienie przez jedną firmę (w tym wypadku przez Ciebie) prawa własności wierzytelności oraz wszelkich związanych z nią praw na faktora (w tym wypadku na SMEO S.A.). Kwestie dotyczące cesji regulowane są przez przepisy Kodeksu cywilnego art. 509–518. Dokonując cesji, klient, czyli Ty, zobowiązany jest do zmiany rachunku bankowego na wystawianej swojemu kontrahentowi fakturze, a płatność za fakturę powinna być zrealizowana przez kontrahenta na rachunek bankowy w SMEO. Jeśli kontrahent przez pomyłkę zapłaci Tobie, natychmiast powinieneś te środki zwrócić SMEO. SMEO rozliczy finansowaną wierzytelność, a pozostałą kwotę odeśle niezwłocznie na rachunek klienta, czyli Twój.

Co, jeśli mój kontrahent nie zapłaci w terminie?

W ramach faktoringu otrzymujesz dodatkowy okres finansowania uzależniony od terminu płatności faktury, o którym poinformujemy Cię w SMEO24.pl. W tym okresie czekamy na zapłatę od kontrahenta i dajemy Ci możliwość przypomnienia kontrahentowi o braku płatności.

Dodatkowy okres finansowania wiąże się z naliczeniem prowizji za fakturę i odsetek za każdy kolejny dzień finansowania wierzytelności. Wystarczy, że zalogujesz się do SMEO24.pl, i będziesz mógł wysłać swojemu kontrahentowi SMS z przypomnieniem o płatności lub e-mail o tej samej treści. Będziesz mógł też wysłać mu link do spłaty faktury.

Jeśli kontrahent nadal nie dokona płatności w porozumieniu z Tobą, możemy próbować go monitorować. Ponieważ SMEO świadczy usługę faktoringu bez przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahenta, ostatecznie brak zapłaty od kontrahenta wiąże się ze zwrotem otrzymanej zaliczki z faktury przez klienta, czyli Ciebie.

Jak zgłosić fakturę do finansowania?

Wystarczy dodać skan lub zdjęcie faktury do SMEO24.pl, a jej dane wczytają się automatycznie. Potwierdzasz dane i przekazujesz fakturę do finansowania. Prześlemy Ci SMS z informacją o wpłaconej zaliczce na Twój rachunek bankowy.