Faktoring SMEO dla branży handlowej

W branży handlowej długie terminy płatności to często wymóg. Czekanie na zarobione pieniądze utrudnia Ci realizację kolejnych zleceń? Skorzystaj z faktoringu SMEO i wypłać zarobione pieniądze w 5 minut!

Złóż darmowy wniosek

Jak to działa?

Zobacz jak to działa na przykładzie:

Pan Jan ma małą firmę handlową, która produkuje i sprzedaje kosze prezentowe.

Zwraca się do faktora SMEO. Przechodzi szybką procedurę weryfikacyjną i podpisuje umowę online.

Jego biznes jest bardzo sezonowy – 60 proc. rocznych przychodów przypada na ostatni kwartał roku.

Przesyła kopię faktury i otrzymuje przelew już po 5 minutach.

W sezonie potrzebuje większej ilości gotówki, aby zakupić niezbędne materiały. Większość jego klientów kupuje produkty hurtowo i rzadko płaci w terminie.

Dzięki szybkiemu dostępowi do gotówki, Pan Jan bez przeszkód realizuje wszystkie dostawy.

Korzyści

Dlaczego warto wybrać faktoring od SMEO?

Opinie klientów

Zaufało nam ponad 2 000 przedsiębiorców.
Zobacz niektóre opinie.

Masz pytania? Porozmawiaj z naszymi doradcami!

Zadzwoń bezpośrednio na 22 113 42 00 lub wypełnij poniższy formularz. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe!

Rozwiń

FAQ

Często zadawane pytania:

Wiele firm w handlu i usługach cierpi nie tylko z powodu podatności na sezonowość, ale także w związku z długimi terminami płatności, które wymuszają klienci. Bezpieczeństwo obrotów handlowych jest zagrożone głównie na początku sezonu, kiedy przedsiębiorca musi ponieść koszty, a pieniądze za towar lub usługę pojawiają się na koncie dopiero po 30, 60, a nawet 90 dniach. Faktoring w handlu hurtowym i w usługach pozwala zachować płynność finansową i uniknąć zatorów płatniczych.
Faktoring w SMEO jest dostępny zarówno dla tych firm z branży handlowej, które działają na rynku od kilku lat, jak i dla młodych firm – już od pierwszej wystawionej faktury. O faktoring w SMEO ubiegać się mogą takie formy działalności jak Jednoosobowa Działalność Gospodarcza (JDG), spółki z o.o. oraz spółki jawne. Warunkiem koniecznym jest wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności, np. 30 czy 60 dni.
Faktoring pozwala zachować firmie handlowej płynność finansową, dzięki czemu ma środki na terminową realizację dostaw, opłacenie podatków czy pensji pracownika. Szybki dostęp do należnych przedsiębiorcy pieniędzy pozwala również rozwijać firmę. Dzięki dostępnym środkom można zakupić materiały niezbędne do realizacji nowych zleceń. Faktoring pomaga również zyskać nowych klientów, dzięki temu że firma może zaoferować klientom długie terminy płatności, przez co staje się bardziej konkurencyjna.